Paus Franciscus heeft in zijn testament laten vastleggen dat hij in de aarde begraven wil worden, in plaats van in een crypte zoals gebruikelijk was bij zijn voorgangers. De 88-jarige kerkleider overleed op Tweede Paasdag om 07.35 uur als gevolg van een beroerte. Zijn laatste wens is om te rusten in de Basiliek van Santa Maria Maggiore.
“Nu ik voel dat mijn aardse leven ten einde komt en met hoop op het Eeuwige Leven, wil ik kenbaar maken hoe ik begraven wens te worden”, aldus Franciscus.
Hij schreef zijn leven en bisschoppelijke ambt toe te hebben vertrouwd aan “de Moeder van Onze Heer, de Heiligste Maria.” Hij wenste dus ook begraven te worden in de Basiliek Van Santa Maria Maggiore. En niet in de Sint-Pieterbasiliek waar veel crypten van andere pausen zijn. “Ik wens mijn aardse reis te eindigen in dit oude Mariaheiligdom.”
Het testament werd opgesteld in zijn residentie Casa Santa Marta in het Vaticaan op 29 juni 2022. “Het graf moet eenvoudig zijn, zonder bijzondere versieringen en enkel de naam Franciscus als inscriptie”, aldus de paus in zijn testament.
Lijden opgedragen aan de HeerDe begrafenis zal bekostigd worden door “een weldoener die ik heb geregeld”. Wie de weldoener is, is niet bekend. De paus heeft voor de financiering instructies gegeven aan monseigneur Rolandas Makrickas, een speciale afgevaardigde van de kerkgemeenschap.
“Moge de Heer een beloning geven aan een ieder die van mij heeft gehouden en voor mij zal blijven bidden”, sluit hij zijn testament af. Het lijden dat hij in het laatste deel van zijn leven heeft doorstaan, zegt hij op te dragen aan de Heer, “voor vrede over de hele wereld en verbroedering onder alle volken”.
- SLM kampt met vertragingen op regionaal vluchtschema..
- Regering leeft mee met RK-kerk..
- Regering condoleert RK met overlijden Paus Franciscus..
- Robinhood blijft ongeslagen in SML..
- Paus Franciscus (88) overleden in Vaticaanstad..
- Bep Paasboodschap: Samen bouwen aan een rechtvaardig, duurz…..
- Focus op kinderen met Autisme bij speciaal evenement..
- BEP roept op tot rechtvaardig en hoopvol Suriname in Paasbo…..
- Vaticaan: Paus Franciscus is overleden..
- Agroforestry biedt duurzaam perspectief in Brokopondo..
- Colpolteurs en controleurs krijgen instructietraining in Ni…..
- Tropenbos Suriname rondt agroforestry-project in Brokopondo…..
- Rechter: “Geaardheid is geen reden voor geweld”..
- Mathoera roept op tot respectvolle verkiezingscampagne..
- BEP roept op tot fundamentele koerswijziging..
- Paus Franciscus overleden op 88-jarige leeftijd..
- Politieke besluitvorming niet alleen aan ouderen overlaten..
- Weer technische problemen met toestellen Surinam Airways..
- Paus Franciscus op 88-jarige leeftijd overleden..
- Boze dorpelingen blokkeren weg na verkeersongeval te Powakk…..
- Onweersbuien waarschijnlijk op Tweede Pasen..