Paus Franciscus heeft in zijn testament laten vastleggen dat hij in de aarde begraven wil worden, in plaats van in een crypte zoals gebruikelijk was bij zijn voorgangers. De 88-jarige kerkleider overleed op Tweede Paasdag om 07.35 uur als gevolg van een beroerte. Zijn laatste wens is om te rusten in de Basiliek van Santa Maria Maggiore.
“Nu ik voel dat mijn aardse leven ten einde komt en met hoop op het Eeuwige Leven, wil ik kenbaar maken hoe ik begraven wens te worden”, aldus Franciscus.
Hij schreef zijn leven en bisschoppelijke ambt toe te hebben vertrouwd aan “de Moeder van Onze Heer, de Heiligste Maria.” Hij wenste dus ook begraven te worden in de Basiliek Van Santa Maria Maggiore. En niet in de Sint-Pieterbasiliek waar veel crypten van andere pausen zijn. “Ik wens mijn aardse reis te eindigen in dit oude Mariaheiligdom.”
Het testament werd opgesteld in zijn residentie Casa Santa Marta in het Vaticaan op 29 juni 2022. “Het graf moet eenvoudig zijn, zonder bijzondere versieringen en enkel de naam Franciscus als inscriptie”, aldus de paus in zijn testament.
Lijden opgedragen aan de HeerDe begrafenis zal bekostigd worden door “een weldoener die ik heb geregeld”. Wie de weldoener is, is niet bekend. De paus heeft voor de financiering instructies gegeven aan monseigneur Rolandas Makrickas, een speciale afgevaardigde van de kerkgemeenschap.
“Moge de Heer een beloning geven aan een ieder die van mij heeft gehouden en voor mij zal blijven bidden”, sluit hij zijn testament af. Het lijden dat hij in het laatste deel van zijn leven heeft doorstaan, zegt hij op te dragen aan de Heer, “voor vrede over de hele wereld en verbroedering onder alle volken”.
- Steekpartij na ruzie over aanrijding: 78-jarige aangehouden..
- Startsein voor installatie van drie nieuwe pompgemalen in M…..
- ‘Mi Tori’ in woord en beeld..
- Suriname schittert op Expo 2025 Osaka met ‘Source of Life’-…..
- Van Leverancier naar Multiplier..
- Winkeldief betrapt en mishandeld door winkelpersoneel..
- SBB informeert scholieren over bosmonitoring in Suriname..
- TotalEnergies verwacht hogere productie in eerste kwartaal..
- Suriname overweegt IMF-vervolgprogramma..
- Vrouw verkracht en mishandeld door partner..
- U21-volleybalsters Yelyco sluiten seizoen perfect af..
- RGD hard op weg naar landelijke implementatie HEARTS-initia…..
- Peru: Vrouw van Humala arriveert in Brazilië voor asiel..
- Ketura Margaret met Makedones op achterstand in volleybalfi…..
- Nurmohamed daagt NDP uit met oplossingen te komen..
- ‘Ik hoef nu niet meer naar de modiste; ik kan zelf gaan exp…..
- Bewustwording vaccinatie in Suriname moet vergroot worden..
- SLM annuleert vluchten tussen Paramaribo en Amsterdam vanwe…..
- ‘Transparantie bij regeringsprojecten zoek’..
- Politici zijn ineens zo poeslief..
- Cubaanse leerkrachten in Suriname al acht maanden niet beta…..