Paus Franciscus is aan de beterende hand, maar volgens zijn medische team blijft de situatie onzeker. De 88-jarige paus ligt sinds vorige week in het ziekenhuis met een dubbele longontsteking. Behandelend arts Alfieri meldt dat het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk geen sepsis heeft, een ernstige ontstekingsreactie die kan optreden bij een infectie zoals longontsteking. Echter, het risico op sepsis blijft bestaan, aldus het medische team.
“Als de vraag is: ‘Loopt hij geen gevaar meer?’ Dan is het antwoord: nee”, zegt de arts. “Maar op de vraag of hij nu in levensgevaar is, is het antwoord ook nee.” Alfieri benadrukt dat de paus door zijn leeftijd en bestaande gezondheidsproblemen een “fragiele patiënt” is.
PleuritisHet is de tweede dag op rij dat de gezondheid van de paus verbetert. Ondanks zijn ziekte is de paus niet bedlegerig. Hij kan uit bed komen om te werken, maar zal de komende week in het ziekenhuis blijven.
Franciscus kampt al langere tijd met gezondheidsproblemen. Hij is gevoelig voor longinfecties, omdat hij in zijn jongere jaren pleuritis ontwikkelde. Dit is een ontsteking van het borstvlies rondom de longen, waarvoor een deel van een long werd verwijderd.
- GEVAARLIJKE KUIL..
- A20: Investeren in Suriname? Eerst een realiteitstest..
- Drugsverdachte met SRD 200.000 aangehouden..
- Mac Andrew roept STVS-personeel op in dialoog te blijven..
- “Diaspora biedt kansen voor groei en vooruitgang”..
- President: BIZA-minister wordt niet op non-actief gesteld; …..
- Armoedegrens nu vastgesteld op SRD 7337..
- Inwoners Gaza geven Trump duidelijk antwoord: wij zullen he…..
- Samenwerking voor stimulering overdracht Franse taal en gas…..
- Regering bezuinigt op budget JusPol..
- Betaling driemaandelijkse verblijfsvergunning en rechten va…..
- President geeft opdracht salarissen medewerkers Huize Ashia…..
- Suriname ontvangt prestigieuze LatinFinance-erkenning voor …..
- SVJ bezorgd over aanvallen journalisten en mediabedrijven..
- ABOP houdt op 15 februari grootse massameeting in verband 3…..
- ‘We willen iedereen in Suriname tellen’..
- SVJ bezorgd over partijpolitieke aanvallen op media en jour…..
- Militairen en politieagenten krijgen Franse taalcursus voor…..
- Werkgevers verplicht tot 16 weken zwangerschaps- en bevalli…..
- Verdachte met 2 ton SRD en drugs ingerekend..
- Marinus Bee: “We hebben heel hard gewerkt; 103 wetten…..