Bij de parlementsverkiezingen in Portugal is de centrumrechtse Democratische Alliantie (DA) als grootste partij uit de bus gekomen. Hoewel de partij van premier Luís Montenegro eerder werd weggestemd door het parlement, wist zij nu de meeste stemmen te behalen. Een absolute meerderheid bleef echter uit.
ADVERTENTIE
Met bijna alle stemmen geteld heeft de DA ruim 32 procent van de stemmen behaald. Dat is ongeveer evenveel als bij de vorige verkiezingen. Montenegro stelt in zijn overwinningstoespraak dat hij een duidelijk mandaat heeft gekregen om te regeren. Desondanks lijkt de jarenlange politieke impasse in het Zuid-Europese land nog niet voorbij.
CorruptieVoor de Portugezen was het al de derde keer in drie jaar dat ze naar de stembus gingen voor een nieuw parlement. In maart viel de huidige regering, die nog geen jaar aan de macht was. Montenegro kwam in opspraak wegens vermeende corruptie. Hij zou profiteren van een bedrijf dat hij op naam van zijn vrouw had gezet. Zijn voorganger, António Costa trad in 2023 voortijdig af. Ook hij werd beschuldigd van corruptie.
De Socialistische Partij, de grootste tegenstander van de DA van Montenegro, kreeg vandaag tussen 20 en 25 procent van de stemmen. Dat is hun slechtste resultaat in ruim 35 jaar. Partijleider Santos stapt op vanwege de nederlaag, zo maakte hij laat in de avond bekend.
Radicaalrechtse Chega fors gegroeidBijna evenveel stemmen gingen naar de radicaalrechtse partij Chega, die de laatste jaren steeds beter scoort ondanks allerlei schandalen. Vergeleken met de vorige verkiezingen behalen zij een flinke winst. Montenegro heeft echter herhaald dat hij geen regering zal vormen met Chega.
- Democratie vraagt om oplettendheid..
- Een avond vol verhalen, muziek en trots: ’50 – Het Geheim v…..
- AdeKUS investeert in studentenwelzijn en academische groei..
- Staat betwist rechtszaak Stichting Wan Okasi over geheime s…..
- Ministerie lanceert ‘My Health’-app: digitale toegang tot m…..
- NDP wil investeren in cultuur, kunst, jeugd en sport..
- Sranan Lobi Dey roept op tot eenheid en liefde: “Alles voor…..
- Behandeling MEA-aanvragen niet langer kosteloos..
- Zorgonderwijs Suriname krijgt impuls door samenwerking met …..
- Ook vandaag wat onweersbuien..
- SAO en Self Reliance starten leertraject voor AutoBody Repa…..
- Brunswijk in Wanhatti: ‘Ik ben een echte leider, zoals geen…..
- Pentagon start met ontslag transgender militairen na beslis…..
- Leonie Henriëtte Alphonsina Dompig-Dulder (93) Paramaribo 8…..
- William Dawson (75) Paramaribo 8-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude ti…..
- BEP stapt af van etnische politiek..
- Volksgezondheid waarschuwt voor neppe ozempic (semaglutide)..
- ECD: Winkeleigenaren moeten weegschalen ijken..
- Ravaksur Plus dreigt met acties na vastgelopen loononderhan…..
- NDP: Van beloftes naar beleningen – De financiële erf…..