Bij de parlementsverkiezingen in Portugal is de centrumrechtse Democratische Alliantie (DA) als grootste partij uit de bus gekomen. Hoewel de partij van premier Luís Montenegro eerder werd weggestemd door het parlement, wist zij nu de meeste stemmen te behalen. Een absolute meerderheid bleef echter uit.
ADVERTENTIE
Met bijna alle stemmen geteld heeft de DA ruim 32 procent van de stemmen behaald. Dat is ongeveer evenveel als bij de vorige verkiezingen. Montenegro stelt in zijn overwinningstoespraak dat hij een duidelijk mandaat heeft gekregen om te regeren. Desondanks lijkt de jarenlange politieke impasse in het Zuid-Europese land nog niet voorbij.
CorruptieVoor de Portugezen was het al de derde keer in drie jaar dat ze naar de stembus gingen voor een nieuw parlement. In maart viel de huidige regering, die nog geen jaar aan de macht was. Montenegro kwam in opspraak wegens vermeende corruptie. Hij zou profiteren van een bedrijf dat hij op naam van zijn vrouw had gezet. Zijn voorganger, António Costa trad in 2023 voortijdig af. Ook hij werd beschuldigd van corruptie.
De Socialistische Partij, de grootste tegenstander van de DA van Montenegro, kreeg vandaag tussen 20 en 25 procent van de stemmen. Dat is hun slechtste resultaat in ruim 35 jaar. Partijleider Santos stapt op vanwege de nederlaag, zo maakte hij laat in de avond bekend.
Radicaalrechtse Chega fors gegroeidBijna evenveel stemmen gingen naar de radicaalrechtse partij Chega, die de laatste jaren steeds beter scoort ondanks allerlei schandalen. Vergeleken met de vorige verkiezingen behalen zij een flinke winst. Montenegro heeft echter herhaald dat hij geen regering zal vormen met Chega.
- Massale uitval stembureaupersoneel in Paramaribo: Biza zoek…..
- Massale uitval stembureaupersoneel in Paramaribo..
- DNA-kandidaat Nibte hekelt stilzwijgen OKB over ontnemen ki…..
- Waardedaling SRD ondanks economisch herstel..
- Ruim 400 afmeldingen stembureaupersoneel; spoedactie Biza..
- Zangeres Stephanie Nunes: ‘Muziek maken in Nederland voelt …..
- Kinderombudsinstituut moet rechten Surinaams kind helpen wa…..
- Inheemse Kralenkunst ‘l’Agnapolibon’ Suriname en Frans-Guya…..
- EMFC-opleiding van de Anton de Kom Universiteit van Surinam…..
- Beroepsgroepen en actoren moeten implementatie nieuw BW suc…..
- BESTUUR DAT NIET SLECHT IS..
- VHP: De feiten achter de cijfers..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 MEI 2000 en …..
- ‘Ben moe om aan te horen dat er geen geld is’..
- Masterminds ‘Stem Slim’ blijven tegen regering met NDP..
- Twee verdachten voor diefstal van oud ijzer aangehouden doo…..
- Kiezers kunnen vanaf vandaag oproepingskaart afhalen..
- Man neergeschoten na woordenwisseling..
- U$ 1,4 miljoen voor Vids en VSG voor behoud traditionele le…..
- Wang: “Het volk verdient duidelijkheid over de vooruitgang …..
- Brunswijk accepts Akiemboto’s challenge: “Just say where an…..