Particuliere huisartsen spelen een steeds belangrijkere rol in de versterking van de eerstelijnszorg in Suriname. In het kader van het nationale HEARTS-initiatief namen zij op 3 en 4 mei 2025 deel aan intensieve trainingen gericht op de aanpak van hypertensie en diabetes mellitus – twee belangrijke risicofactoren voor hart- en vaatziekten.
ADVERTENTIE
De tweedaagse sessies markeren een volgende stap in de invoering van gestandaardiseerde zorgprotocollen in de particuliere sector. De trainingen vonden plaats onder brede steun van het ministerie van Volksgezondheid, de Regionale Gezondheidsdienst (RGD), de Medische Zending (MZ-PHC), het Directoraat Volksgezondheid (DVG) en de Vereniging van Medici in Suriname (VMS).
Tijdens de openingsceremonie op 3 mei sprak de VMS-voorzitter huisartsen aan op hun cruciale rol. Hij riep op tot consequente toepassing van het HEARTS-protocol en noemde het een investering in de volksgezondheid. Ook wees hij op lopende gesprekken met het ministerie, het SZF en particuliere verzekeraars voor structurele ondersteuning.
De directeur van de RGD benadrukte de positieve ervaringen met HEARTS in de publieke sector en verwelkomde de uitbreiding naar de particuliere zorg. Vertegenwoordigers van MZ-PHC en DVG onderstreepten het belang van samenwerking tussen publieke en private zorgaanbieders bij de aanpak van chronische aandoeningen.
Digitale vernieuwing en patiëntgerichte zorgEen belangrijk onderdeel van de training was de voorbereiding op de integratie van HEARTS met het Elektronisch Patiënten Dossier (EPD) en het nieuwe patiëntenportaal, die op 9 mei worden gelanceerd. Deze digitale innovaties moeten leiden tot meer gegevens gestuurde zorg en een actievere rol voor patiënten in hun behandeling.
Als afsluiting van de eerste trainingsdag werden de HEARTS Performing Clinics Awards uitgereikt. Klinieken die eerder uitblonken in het initiatief ontvingen een iPad voor digitale patiëntmonitoring en een certificate of appreciation. De PAHO/WHO-vertegenwoordiger opende de ceremonie en bevestigde de voortdurende technische ondersteuning aan HEARTS Suriname.
- Volksgezondheid neemt schuld SRD 1,5 miljoen van Marwina Zi…..
- RVI-programma gelanceerd: Staatsraad plaatst juridische kan…..
- Vouwen 900.000 stembiljetten begonnen..
- Het ongemakkelijke nationalisme van Gregory Rusland..
- Tiener neergestoken na ruzie over voetbal op erf buurtbewon…..
- DA’91 houdt lezing over ons onderwijs..
- ‘Gi den a grani’ voor Surinaamse verloskundigen: waardering…..
- Krishna Mathoera kandidaat voor presidentschap: “Suri…..
- Minister Mac Andrew: “Deze generatie mag niet verloren gaan…..
- Jongeman aangehouden ter zake diefstal en ongewenste aanrak…..
- SVV-captain Benschop: ‘We gaan zondag afmaken’..
- SOVA geen voorstander snelle invoering Nieuw Burgerlijk Wet…..
- CBvS en Bankiersvereniging reageren op uitspraken Gajadien..
- Trump vervangt nationale veiligheidsadviseur Waltz met Rubi…..
- Bejaarde vrouw ziet man haar erf betreden en goederen wegne…..
- Staatsraad adviseert president: RVI moet bij wet worden uit…..
- Rovers spuiten pepperspray op gamers..
- Teleurstellende terugkeer Tyrone Spong in de gevechtsport m…..
- Suriname van plek 28 naar 32 op persvrijheidsindex..
- Registratie ‘Royalty’s voor iedereen’ vrijdag gestart..
- Suriname daalt op persvrijheidsindex van plek 28 naar plek …..