Rabin Parmessar wordt zaterdag beëdigd door president Chan Santokhi tot fungerend voorzitter van De Nationale Assemblée, die de eerste vergadering zondag moet leiden. Dan wordt het nieuw parlement geïnstalleerd en worden de nieuwe leden worden toegelaten.
Volgens de wet moet de eerste vergadering worden geleid door het oudste gekozen lid van DNA, in jaren. In dit geval gaat het om Parmessar. De president heeft Parmessar vandaag de uitgenoding gestuurd voor zaterdag om 14.00 uur op het Presidentieel Paleis.
Zondag om 10.00 uur a.m. zal de toelating beginnen van de leden en rond 13.00 uur vindt de verkiezing van de voorzitter en vicevoorzitter plaats. Namens de NDP wordt Ashwin Adhin voorgedragen als voorzitter en namens de ABOP wordt Ronnie Brunswijk voorgedragen als vicevoorzitter. Het is nog onduidelijk als de VHP – de enige partij in de oppositie – tegenkandidaten zal presenteren.
In de tussentijd is het parlement gestart met de voorbereidingen voor de vergadering zondag. Dit betreft het opstellen van de agenda, en het treffen van organisatorische en logistieke voorzieningen. Ook het klaarzetten van de naambordjes en ordenen van stoelen in de vergaderzaal maken deel uit van de voorbereidingen in aanloop naar zondag 29 juni 2025.
- President Santokhi ontvangt politiek boek ‘Een gestolen toe…..
- NAVO wil Europese eenheid én Trumps steun behouden..
- President ontvangt boek ‘Een gestolen toekomst’..
- Real Sranang viert 65-jarig bestaan ook in Suriname..
- Simons vreest verkiezing in Verenigde Volksvergadering niet…..
- Ex werknemer in verzekering gesteld ter zake verduistering..
- Silvano Tjong-Ahin: “Suriname moet lokale participatie in o…..
- Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Cent…..
- Nieuw tijdperk voor Suriname..
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..