Rabin Parmessar wordt zaterdag beëdigd door president Chan Santokhi tot fungerend voorzitter van De Nationale Assemblée, die de eerste vergadering zondag moet leiden. Dan wordt het nieuw parlement geïnstalleerd en worden de nieuwe leden worden toegelaten.
Volgens de wet moet de eerste vergadering worden geleid door het oudste gekozen lid van DNA, in jaren. In dit geval gaat het om Parmessar. De president heeft Parmessar vandaag de uitgenoding gestuurd voor zaterdag om 14.00 uur op het Presidentieel Paleis.
Zondag om 10.00 uur a.m. zal de toelating beginnen van de leden en rond 13.00 uur vindt de verkiezing van de voorzitter en vicevoorzitter plaats. Namens de NDP wordt Ashwin Adhin voorgedragen als voorzitter en namens de ABOP wordt Ronnie Brunswijk voorgedragen als vicevoorzitter. Het is nog onduidelijk als de VHP – de enige partij in de oppositie – tegenkandidaten zal presenteren.
In de tussentijd is het parlement gestart met de voorbereidingen voor de vergadering zondag. Dit betreft het opstellen van de agenda, en het treffen van organisatorische en logistieke voorzieningen. Ook het klaarzetten van de naambordjes en ordenen van stoelen in de vergaderzaal maken deel uit van de voorbereidingen in aanloop naar zondag 29 juni 2025.
- Gokken..
- 597Netwerken stelt toets: Vijf vragen vóór je minister word…..
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..
- Grote reisfraudezaak Comfort Travel: tientallen slachtoffer…..
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaan…..
- Diverse activiteiten rond 180 jaar vestiging Nederlandse bo…..
- Julien Ignacio geeft migranten een stem in ‘Goudjakhals…..
- Slapende man in Wanica ruw wakker geslagen en beroofd..
- Save SU Collectief pleit voor behoud ministerie van Ruimtel…..
- Reactie op: ‘Niet de regering, maar DNA…’..
- Toekomstmogelijkheden centraal op onderwijs- en beroepenbeu…..
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering..
- Personeel TCT zegt vertrouwen in directie op..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling van USD 96.000 voor hu…..
- OW-minister roept in China bedrijven op in Suriname te inve…..
- Ex-minister Ramdin vindt kritiek op Xaviera Jessurun ontere…..
- NDP waarschuwt voor valse berichten op sociale media..