door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — De Nationale Assemblee (DNA) is een stap dichter bij de installatie van het nieuwe parlement. Rabin Parmessar, het oudste gekozen lid, zal zaterdag 28 juni 2025 worden beëdigd door president Chandrikapersad Santokhi. Parmessar heeft inmiddels de officiële uitnodigingsbrief van het Kabinet van de President ontvangen.
Er werd reikhalzend uitgekeken naar deze brief, die formeel noodzakelijk is om het proces te laten doorgaan. Volgens de wettelijke procedure dient eerst het oudste lid te worden beëdigd, voordat de rest van het parlement kan aantreden en een nieuwe leiding gekozen kan worden.
Alle voorbereidingen voor de beëdiging zijn reeds in gang gezet. Er is vandaag nog nauw overleg geweest met Parmessar over het verloop van de vergadering op zondag. Zaterdag volgt nog een bijeenkomst om de laatste zaken door te nemen.
Zondag worden de geloofsbrieven van de leden onderzocht. Zij worden beëdigd en toegelaten tot het college indien alles in orde is. Het is nog niet duidelijk wat ABOP voorzitter tevens vicepresident Ronnie Brunswijk gaat doen. Hij heeft zijn functie als vicepresident nog niet neergelegd. Deze twee functies kunnen niet worden gecombineerd. President Santokhi heeft zijn verkiezing ook aanvaard, maar zal nog niet kunnen toetreden als Assembleelid. Hij had overigens gezegd dat hij niet in het college plaats zou nemen als VHP de verkiezingen niet zou winnen.
- Energietop begonnen: Beleid lokale inhoud cruciaal voor eco…..
- Luchthavendirecteur Chotkan: “SLM sinds 2019 zware wanbetal…..
- Pensioenstelsel is toe aan hervorming..
- Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-econ…..
- Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger bespreken voortgang gezo…..
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase..
- NPS-congres geeft volgende week goedkeuring aan kandidaat v…..
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..
- Wi Tru Sranan en korpsen werken aan ‘Code of Conduct’..
- Arts die ketamine leverde aan acteur Perry pleit schuldig S…..
- Trump Mobile: Een Amerikaans gemaakte telefoon voor $499? E…..
- Politiefunctionaris aangehouden voor vermoedelijke betrokke…..
- VES blijft economie kritisch volgen bij volgende regeringsb…..
- Gelekte missive: heldendaad of landverraad?..
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..