Rabin Parmessar, fractieleider van de NDP, heeft gisteren in gesprek met SunwebTV gesteld, dat de behandeling van de ontwerpwet met betrekking tot de collectieve rechten van inheemse en tribale volken, een verkiezingsstunt is, “en daaraan zal de NDP-fractie nimmer aan meedoen”, aldus Parmessar. Volgens hem mist de ontwerpwet de nodige duidelijkheid en zorgvuldige voorbereiding.
Parmessar benadrukte dat de NDP-regering tijdens haar tweede termijn (2015-2020) veel werk heeft verricht aan het grondenrechtenvraagstuk. “Alle relevante personen en organisaties zijn geconsulteerd, en daaruit is een know-how-rapport ontstaan”, aldus Parmessar. Dit rapport werd overgedragen aan de huidige regering, die er vervolgens niets mee deed. Pas later werd een wetsvoorstel ingediend, maar volgens Parmessar is dit op meerdere fronten gebrekkig en mist het een solide juridische basis. “Belangrijke zaken zoals de rechten van de gemeenschappen en hoe deze precies geregeld zouden moeten worden, zijn onduidelijk. De regering heeft in de tweede ronde wijzigingen voorgesteld, maar die zijn ronduit belachelijk,” aldus Parmessar.
Ook vertelde hij, dat het huidige wetsvoorstel de inheemse en tribale gemeenschappen geen zekerheid biedt. “Mensen moeten nu een gebied gaan aanvragen, een rechtsforum oprichten en zich inschrijven bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF). Dat is een bureaucratische nachtmerrie.” Traditionele gezagdragers hebben zich volgens hem dan ook uitgesproken tegen het wetsvoorstel en vinden dat het in de prullenbak thuis hoort.
Verder had hij ook kritiek om de manier waarop de voorzitter, Marinus Bee van het parlement deze kwestie benadert. “ Volgens de voorzitter zijn wetten nooit perfect. Maar is dat een reden om haastig een wet goed te keuren, zonder voldoende draagvlak bij de direct betrokken gemeenschappen?”, aldus Parmessar.
Volgens Parmessar is de timing van de wet verdacht. “Waarom komt de regering hier nu pas mee, vlak voor de verkiezingen? Dit is niets meer dan een goedkope verkiezingsstunt. Men probeert de mensen te misleiden en ze wijs te maken dat dit in hun belang is, terwijl essentiële zaken later nog bij wet geregeld moeten worden,” aldus Parmessar De NDP-fractie is daarom niet van plan, de behandeling van het wetsvoorstel te ondersteunen. Parmessar pleit ervoor dat het parlement eerst goed overleg voert met de betrokken gemeenschappen en dat de wet teruggaat naar de commissie van rapporteurs voor herziening. Tot die tijd zal de NDP zich onthouden van verdere medewerking.
De behandeling van de wet stond gisteren op de agenda van het parlement, maar door de stevige kritiek van de oppositie, lijkt het onzeker of die daadwerkelijk in de huidige vorm zal worden aangenomen.
The post Parmessar: “Wetsvoorstel over collectieve rechten is een verkiezingsstunt” ..
- Trump wil transgender sporters visum en toegang tot VS ontz…..
- ICT-lokaal Henry Hassankhan Scholengemeenschap heropent..
- Philip Alexander Tholel (89) Amsterdam 29-1-2025..
- Abigail Sastera Puls (35) Rotterdam 2-2-2025..
- Herman E. Gooding wordt vereeuwigd op oude werkplek..
- Meteodienst waarschuwt voor wateroverlast door aanhoudende …..
- Hof van Justitie tikt Openbaar Ministerie op de vingers..
- Column: Volle stadions trekken..
- Slijterij Commissaris Weythingweg beroofd van SRD 7 ton..
- Na aandringen vicepresident: Santokhi laat brandstofleverin…..
- SEOB: Al 62,6 procent van IMF-programma uitgevoerd..
- EBS: “Maak het uit of het gaat uit”..
- Roofoverval na opzettelijke aanrijding nabij Coropinabrug..
- Cubaanse migranten in Suriname: Goed georganiseerd en onder…..
- Bronto Somohardjo dient strafklacht in bij pg over Blauwe M…..
- Man in politiecel wegens illegaal wapenbezit..
- Victorie verslaat koploper Sudhar in thriller..
- Vrouw met schotwond afgezet bij SEH..
- Adhin vrijgesproken..
- SEOB pleit voor vervolgprogramma IMF..
- Minister Kuldipsingh grotendeels tevreden over prestaties..