Rabin Parmessar, fractieleider van de NDP, heeft gisteren in gesprek met SunwebTV gesteld, dat de behandeling van de ontwerpwet met betrekking tot de collectieve rechten van inheemse en tribale volken, een verkiezingsstunt is, “en daaraan zal de NDP-fractie nimmer aan meedoen”, aldus Parmessar. Volgens hem mist de ontwerpwet de nodige duidelijkheid en zorgvuldige voorbereiding.
Parmessar benadrukte dat de NDP-regering tijdens haar tweede termijn (2015-2020) veel werk heeft verricht aan het grondenrechtenvraagstuk. “Alle relevante personen en organisaties zijn geconsulteerd, en daaruit is een know-how-rapport ontstaan”, aldus Parmessar. Dit rapport werd overgedragen aan de huidige regering, die er vervolgens niets mee deed. Pas later werd een wetsvoorstel ingediend, maar volgens Parmessar is dit op meerdere fronten gebrekkig en mist het een solide juridische basis. “Belangrijke zaken zoals de rechten van de gemeenschappen en hoe deze precies geregeld zouden moeten worden, zijn onduidelijk. De regering heeft in de tweede ronde wijzigingen voorgesteld, maar die zijn ronduit belachelijk,” aldus Parmessar.
Ook vertelde hij, dat het huidige wetsvoorstel de inheemse en tribale gemeenschappen geen zekerheid biedt. “Mensen moeten nu een gebied gaan aanvragen, een rechtsforum oprichten en zich inschrijven bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF). Dat is een bureaucratische nachtmerrie.” Traditionele gezagdragers hebben zich volgens hem dan ook uitgesproken tegen het wetsvoorstel en vinden dat het in de prullenbak thuis hoort.
Verder had hij ook kritiek om de manier waarop de voorzitter, Marinus Bee van het parlement deze kwestie benadert. “ Volgens de voorzitter zijn wetten nooit perfect. Maar is dat een reden om haastig een wet goed te keuren, zonder voldoende draagvlak bij de direct betrokken gemeenschappen?”, aldus Parmessar.
Volgens Parmessar is de timing van de wet verdacht. “Waarom komt de regering hier nu pas mee, vlak voor de verkiezingen? Dit is niets meer dan een goedkope verkiezingsstunt. Men probeert de mensen te misleiden en ze wijs te maken dat dit in hun belang is, terwijl essentiële zaken later nog bij wet geregeld moeten worden,” aldus Parmessar De NDP-fractie is daarom niet van plan, de behandeling van het wetsvoorstel te ondersteunen. Parmessar pleit ervoor dat het parlement eerst goed overleg voert met de betrokken gemeenschappen en dat de wet teruggaat naar de commissie van rapporteurs voor herziening. Tot die tijd zal de NDP zich onthouden van verdere medewerking.
De behandeling van de wet stond gisteren op de agenda van het parlement, maar door de stevige kritiek van de oppositie, lijkt het onzeker of die daadwerkelijk in de huidige vorm zal worden aangenomen.
The post Parmessar: “Wetsvoorstel over collectieve rechten is een verkiezingsstunt” ..
- President naar Barbados voor 48th Heads of Government..
- Volksgezondheid versoepelt beleid verlenging vestigingsverg…..
- Transvaal Vriendenclub krijgt eigen locatie..
- Update bericht; Overdracht van vijftien pick-ups aan het Ko…..
- Santokhi dringt aan op onder andere uitbreiding samenwerkin…..
- Twaalf strategische pijlers in NDP-verkiezingsprogramma..
- A20, PRO en DOE moeten bespreken of massameetings gehouden …..
- Creatieve rechten James Bond na meer dan 60 jaar naar Amazo…..
- Amerikaanse Senaat: Kash Patel mag voor 10 jaar de FBI leid…..
- SWM-buis beschadigd bij werkzaamheden EBS; lage waterdruk o…..
- Houtproductie met ruim 60 procent gedaald..
- Geen geld voor renovatie politiebureaus..
- Veel bewolking met buien in de middag..
- ‘CISM Day Run’ in Suriname gehouden..
- Meteodienst: Lokaal zware buien in delen binnenland..
- Trumps FBI-directeur Patel bevestigd na nipte stemming in S…..
- Georgine Irene Clarke (81) Lelystad 18-2-2025..
- Elseline Harriette Angelique Fa-Si-Oen (109) Amsterdam 14-2…..
- DNL selectief met aannemen van financiële schenkingen..
- Justitie en Politie neemt nog eens 15 voertuigen in ontvang…..
- Tweede zege Schakel de Flora in basketbalcompetitie..