NDP-fractieleider Rabin Parmessar uit zijn bezorgdheid over de financiële situatie van de overheid richting eind juli. Volgens hem bestaat het risico dat de overheid met grote moeite in staat zal zijn om de salarissen van ambtenaren uit te betalen. In dezelfde periode dienen ook de vakantiegelden te worden uitgekeerd, wat de druk op de overheidsfinanciën verder zal verhogen.
Parmessar wijst erop dat de begroting voor het dienstjaar 2025 nog altijd niet is behandeld in De Nationale Assemblee (DNA). Dit kan volgens hem ernstige gevolgen hebben voor het uitgavenbeleid van de regering. “Welke regering na 25 mei ook aantreedt, zal spoedig werk moeten maken van de begroting voor 2025,” aldus de politicus in gesprek met Radio ABC. De financiële ruimte binnen de begroting van 2024 is volgens hem inmiddels uitgeput.
Verder ging de NDP-topper ook in op de kritiek rondom de gunning voor de aanleg van de weg van Apoera naar Nickerie. De NDP-fractie wordt verweten eerder niet aan de bel te hebben getrokken over dit veelbesproken project. Volgens critici zou de afwachtende houding te maken kunnen hebben met banden tussen de aannemer van het project en leden van de NDP.
Parmessar ontkent dit met klem. In het radioprogramma ABC Actueel stelde hij dat hij de betrokken aannemer uitsluitend kende uit zijn periode als minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV). Hij benadrukt dat er geen sprake is geweest van enige vorm van ‘tyuku’ om te zwijgen over deze kwestie.
Onlangs heeft president Chan Santokhi aangegeven een drietal grote projecten, waaronder dit wegenproject, te zullen schrappen. Parmessar noemt de aantijgingen aan het adres van de NDP emotioneel en ongegrond.
- Politiebericht geeft geen nieuwe informatie roofoverval..
- Conrad Issa over verwoestende pand: ‘Familie is er kapot va…..
- VHP-kandidaat Kensmil: “Partij moet voldoende zetels behale…..
- Suriname gastheer 45ste regionale Lions-conventie..
- Brunswijk: Regering moet investeren in veiligheidsdiensten..
- VSB wil duidelijkheid over aanpak koersdruk: overheidsbelei…..
- Ramsukul vraagt aandacht voor wateroverlast Clevia..
- President: In Suriname zou Jezus niet gekruisigd worden..
- Aanhouding na schoten op kamp; vuurwapen en vermoedelijk ma…..
- Politie verhoogt veiligheidssurveillance..
- DA’91-kandidate #6 Inoca Rusland strijdt voor integer…..
- Johannes Abielie, NPS-kandidaat #48, wil onder meer betere …..
- KBS-bondsvoorzitter Panka: “Geen investering in brandweer a…..
- Melvin Bouva: “Ik mag en moet praten. Ik speel politiek j…..
- Het Suriname achter de headlines en het tv-journaal..
- President Santokhi: “Waarderen dat wij in een rechtsstaat l…..
- TWEEDE IMF-PROGRAMMA IN AANTOCHT?..
- JENNY ZOEKT STEUN BIJ BAKRA-BASI?..
- Aangekondigde totale lamlegging PCS afgewenteld..
- ABOP roept tijdens Paasperiode op tot solidariteit en natio…..
- Today’s Suriname… ga en ervaar het zelf!..