Rabin Parmessar, fractieleider van de NDP, heeft kritische vragen gesteld over de voedselpakketten die onlangs door president Chan Santokhi zijn overgedragen aan hulpbehoevenden. Tijdens zijn toespraak in De Nationale Assemblee uitte hij zijn bezorgdheid over de voedselveiligheid van deze pakketten en de transparantie van de distributie.
Parmessar benadrukte dat het onduidelijk is of de voedselveiligheid van de pakketten daadwerkelijk is gegarandeerd. Hij stelde dat de verantwoordelijkheid voor voedselveiligheid in Suriname ligt bij het Viskeuringsinstituut (VKI), dat als enige laboratorium gecertificeerd is om dergelijke tests uit te voeren.
Volgens informatie die de NDP-fractieleider heeft ontvangen, zou het VKI bewust zijn omzeild en zouden de pakketten in plaats daarvan door het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG) zijn getest. Hij uitte zijn zorgen over deze gang van zaken, vooral omdat BOG niet geaccrediteerd is voor dergelijke onderzoeken en bovendien over een defecte testmachine zou beschikken.
Naast de voedselveiligheid bracht Parmessar ook de criteria voor het verkrijgen van deze voedselpakketten ter sprake. Hij vroeg de regering om duidelijkheid te verschaffen over de selectieprocedure: “Aan welke criteria moeten burgers voldoen om in aanmerking te komen voor deze voedselpakketten?”
Daarnaast wilde hij weten hoe de distributie plaatsvindt en of deze via neutrale overheidsinstanties verloopt of via structuren van politieke partijen. Dit riep volgens hem vragen op over mogelijke politieke beïnvloeding. “Wordt de distributie eerlijk en transparant uitgevoerd via het ministerie van Sociale Zaken, of zijn bepaalde politieke partijen hierin leidend?” vroeg Parmessar zich af.
Hij riep de regering op om snel met antwoorden te komen en de bezorgdheden over de voedselveiligheid, distributie en selectiecriteria weg te nemen. “We vernemen graag de reactie van de regering omtrent deze kwestie,” besloot de fractieleider van de NDP.
- Suriname ontvangt prestigieuze LatinFinance-erkenning voor …..
- SVJ bezorgd over aanvallen journalisten en mediabedrijven..
- ABOP houdt op 15 februari grootse massameeting in verband 3…..
- ‘We willen iedereen in Suriname tellen’..
- SVJ bezorgd over partijpolitieke aanvallen op media en jour…..
- Militairen en politieagenten krijgen Franse taalcursus voor…..
- Werkgevers verplicht tot 16 weken zwangerschaps- en bevalli…..
- Verdachte met 2 ton SRD en drugs ingerekend..
- Marinus Bee: “We hebben heel hard gewerkt; 103 wetten…..
- Verbinding..
- SEOB: Suriname boekt vooruitgang, maar vervolgprogramma IMF…..
- Finaal concept Wet Collectieve Rechten komende week naar DN…..
- Reactie op redactioneel artikel dWT ‘Hypocrisie NDP’..
- Bromfietser overlijdt acht dagen na aanrijding met truck..
- STVS personeel heft prikactie op na gesprek met Moensi..
- Wrange vruchten populisme..
- SRD 700.000 en sieraden buitgemaakt bij gewelddadige berovi…..
- Prikactie bij STVS: personeel eist oplossing voor overuren..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbe…..
- CBB-directeur belooft de beste kiezerslijsten voor komende …..
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..