Rabin Parmessar, fractieleider van de NDP, heeft kritische vragen gesteld over de voedselpakketten die onlangs door president Chan Santokhi zijn overgedragen aan hulpbehoevenden. Tijdens zijn toespraak in De Nationale Assemblee uitte hij zijn bezorgdheid over de voedselveiligheid van deze pakketten en de transparantie van de distributie.
Parmessar benadrukte dat het onduidelijk is of de voedselveiligheid van de pakketten daadwerkelijk is gegarandeerd. Hij stelde dat de verantwoordelijkheid voor voedselveiligheid in Suriname ligt bij het Viskeuringsinstituut (VKI), dat als enige laboratorium gecertificeerd is om dergelijke tests uit te voeren.
Volgens informatie die de NDP-fractieleider heeft ontvangen, zou het VKI bewust zijn omzeild en zouden de pakketten in plaats daarvan door het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG) zijn getest. Hij uitte zijn zorgen over deze gang van zaken, vooral omdat BOG niet geaccrediteerd is voor dergelijke onderzoeken en bovendien over een defecte testmachine zou beschikken.
Naast de voedselveiligheid bracht Parmessar ook de criteria voor het verkrijgen van deze voedselpakketten ter sprake. Hij vroeg de regering om duidelijkheid te verschaffen over de selectieprocedure: “Aan welke criteria moeten burgers voldoen om in aanmerking te komen voor deze voedselpakketten?”
Daarnaast wilde hij weten hoe de distributie plaatsvindt en of deze via neutrale overheidsinstanties verloopt of via structuren van politieke partijen. Dit riep volgens hem vragen op over mogelijke politieke beïnvloeding. “Wordt de distributie eerlijk en transparant uitgevoerd via het ministerie van Sociale Zaken, of zijn bepaalde politieke partijen hierin leidend?” vroeg Parmessar zich af.
Hij riep de regering op om snel met antwoorden te komen en de bezorgdheden over de voedselveiligheid, distributie en selectiecriteria weg te nemen. “We vernemen graag de reactie van de regering omtrent deze kwestie,” besloot de fractieleider van de NDP.
- “Netanyahu is onze grootste, rampzalige president van…..
- Shimara Jap in top 10 verkiezing Miss Universe Zuid-Holland…..
- Praten over epilepsie: Taboes doorbreken en stigma’s vermin…..
- Chinese deskundigen trainen Surinaamse agrariërs..
- Peggy Bouterse en Piet Wortel mogelijk getuigen in strafzaa…..
- Volksgezondheid slaat alarm over dengue..
- Nederland helpt bij voorbereiding erfgoed wetgeving..
- Geen werkvergunning vereist voor ondernemers..
- Minister Kuldipsingh vastbesloten corruptie te bestrijden..
- DIS-directeur Armaketo: “Tijd voor actie na succesvolle sum…..
- EBS: Stroomtarieven niet verhoogd; levering kookgas vertraa…..
- Romain Maurice Pipelers..
- Gaslevering met paar dagen vertraagd..
- Stroomtarieven niet verhoogd, meldt EBS..
- Gasboot is verlaat..
- Derde opeenvolgende DNA-vergadering afgeblazen vanwege quor…..
- Nizam Faisel Ali Khan Kallan..
- Ramsaran vs Landvreugd..
- Wilhelmien Helen de Freitas..
- Cursisten SAO versterken vakmanschap in erfgoedbehoud..
- Joan Nibte wil zich kandideren voor DNA..