Assembleeleden van het komende parlement zullen rond de SRD 130.000 per maand verdienen. NDP-fractieleider Rabin Parmessar verzet zich hier nog steeds tegen, omdat hij het niet eerlijk vindt tegenover de bevolking. Het betreft een verhoging van meer dan 100 procent ten opzichte van het huidige salaris van de volksvertegenwoordigers.
Daarnaast komen er andere extra’s bij kijken, zoals voorrang bij ziekenhuisopnames en andere voorzieningen. Parmessar vindt dit “not done”, omdat bijvoorbeeld ambtenaren het met veel minder moeten doen, terwijl zij ook de gevolgen van de inflatie hebben moeten doorstaan.
In gesprek met ATV geeft de politicus aan dat de nieuwe wet wel bepaalt dat assembleeleden geen nevenberoep meer mogen hebben. Bovendien hebben zij na hun parlementaire carrière geen recht op een pensioen. Parmessar benadrukt dat de volledige NDP-fractie tegen deze regeling is.
Hij vindt het huidige honorarium van de leden voldoende als vergoeding voor een volksvertegenwoordiger. Volgens hem moet er eerst worden gekeken naar wat echt prioriteit heeft in het land.
De NDP-topper noemt het asociaal dat er straks een enorme scheefgroei ontstaat tussen het salaris van assembleeleden en dat van de doorsnee loontrekker. Dat ook hij straks dit riante salaris ontvangt, is volgens hem een gevolg van de goedgekeurde wet, waar hij zelf niets aan kan veranderen. Hij geeft aan mogelijk extra sociale projecten te zullen ondersteunen met het extra inkomen.
Indien de NDP weer regeringsverantwoordelijkheid krijgt, zal de partij nagaan hoe deze situatie gerepareerd kan worden. Daarvoor zal echter wel draagvlak moeten worden gevonden bij andere partijen. Ook moeten juristen zich goed buigen over de juridische mogelijkheden om de situatie recht te trekken.
- Van Leverancier naar Multiplier..
- Winkeldief betrapt en mishandeld door winkelpersoneel..
- SBB informeert scholieren over bosmonitoring in Suriname..
- TotalEnergies verwacht hogere productie in eerste kwartaal..
- Suriname overweegt IMF-vervolgprogramma..
- Vrouw verkracht en mishandeld door partner..
- U21-volleybalsters Yelyco sluiten seizoen perfect af..
- RGD hard op weg naar landelijke implementatie HEARTS-initia…..
- Peru: Vrouw van Humala arriveert in Brazilië voor asiel..
- Ketura Margaret met Makedones op achterstand in volleybalfi…..
- Nurmohamed daagt NDP uit met oplossingen te komen..
- ‘Ik hoef nu niet meer naar de modiste; ik kan zelf gaan exp…..
- Bewustwording vaccinatie in Suriname moet vergroot worden..
- SLM annuleert vluchten tussen Paramaribo en Amsterdam vanwe…..
- ‘Transparantie bij regeringsprojecten zoek’..
- Politici zijn ineens zo poeslief..
- Cubaanse leerkrachten in Suriname al acht maanden niet beta…..
- Surinam Airways annuleert vluchten tussen Amsterdam en Para…..
- Stichting ST&C zet in op professionalisering toezicht..
- Ambassadeur Nannan overleden op 44-jarige leeftijd..
- Man Start ‘Proces Om Mijn Leven Terug Te Krijgen̵…..