Rabin Parmessar, het oudste gekozen lid van het parlement, zal conform de Grondwet de eerste openbare vergadering van De Nationale Assemblee (DNA) na de verkiezingen leiden.
De Grondwet van de Republiek Suriname schrijft voor dat de eerste bijeenkomst van een nieuw gekozen Assemblee wordt voorgezeten door het oudste aanwezige lid, totdat er een vaste voorzitter is gekozen. Parmessar, die namens de Nationale Democratische Partij (NDP) is gekozen, vervult daarmee deze ceremoniële doch constitutioneel belangrijke rol.
Het betreft een traditie die gewaarborgd is in artikel 69 van de Grondwet. De eerste vergadering van het parlement zal onder meer in het teken staan van de beëdiging van de nieuw gekozen leden en de verkiezing van de voorzitter en vicevoorzitter van DNA.
Parmessar, die ruime ervaring heeft in het parlement, is eerder fractieleider geweest en bekleedde in voorgaande regeringen ook ministeriële functies. Met zijn benoeming als tijdelijk voorzitter bij de eerste zitting wordt een belangrijke stap gezet richting de formalisering van het nieuwe parlementaire jaar.
President Chan Santokhi zal het oudste lid van het parlement beëdigen.
- Nederlandse regering gevallen; Wilders trekt stekker uit ka…..
- Talrijke onweersbuien in de middag..
- Viering 25 februari geen zaak van komende regering, zegt Ru…..
- Dag van nationale rouw na bootramp Marowijnerivier..
- Doodverklaarde vrouw ontwaakt in doodskist in Tsjechië, ond…..
- Rosieta Plein (74) Amstelveen 29-5-2025..
- Rudy Stanley Leons (59) Amsterdam 26-5-2025..
- Natio maakt zich op voor WK-interlands en Gold Cup..
- Mathoera feliciteert NDP met verkiezingswinst..
- Column: Zes in een wankele boot de onstuimige soela’s op..
- Panka ‘hint’ VHP: Simons en Rusland bij acclamatie kiez…..
- Grondige en transparante hertelling stembureaus Paramaribo …..
- Adhin zegt regering vanuit nieuwe functie beter te kunnen b…..
- Meerdere dodelijke slachtoffers bij bootongeluk Marowijneri…..
- NPS-congres stemt unaniem in met voortzetting coalitieonder…..
- Hertelling stembureaus in Paramaribo vrijdag afgerond..
- ABOP over bootramp: Het verdriet is niet te meten..
- Geen personen uitgesloten in nieuwe regering..
- VHP spreekt medeleven uit na tragisch bootongeval..
- 21 Arbeidsinspecteurs beëdigd tot BAVP..
- Illegale sloop monumentaal pand Dr. J.F. Nassylaan stilgele…..