De beantwoording van minister Mike Noersalim van Landbouw, Veeteelt en Visserij in De Nationale Assemblee (DNA) op vragen gesteld door Rabin Parmessar, fractieleider van de NDP, heeft donderdag geleid tot een felle woordenwisseling met de laatstgenoemde. Aanleiding zijn vermeende malversaties op het ministerie, die volgens minister Noersalim, zouden hebben plaatsgevonden tussen 2020 en 2025.
Parmessar zei tijdens een punt van orde, dat hij niet onder de indruk was van de antwoorden van de minister. Volgens hem waren de antwoorden “te vaag” en ontbrak het aan concrete informatie. “Het kost mij enorm veel moeite me in te houden. De minister kan hier niet komen en een aantal heel vage opmerkingen maken. Als de minister vindt dat er zaken zijn, laat hij met die concrete zaken hier komen”, aldus Parmessar.
Minister Noersalim pareerde door te stellen, dat hij juist technisch en helder probeerde uit te leggen, wat er mis ging op het ministerie onder de vorige regering. In sommige gevallen kan hij nog geen specifieke details geven, omdat lopende onderzoeken meer tijd vergen en bepaalde informatie, lastig te achterhalen is. De bewindsman zegde toe, dat hij de gevraagde informatie alsnog schriftelijk aan het parlement zal sturen.
De gemoederen liepen verder op, toen Parmessar enkele opmerkingen buiten de microfoon maakte, waarna de minister geërgerd reageerde.
De parlementsvoorzitter waarschuwde Noersalim niet buiten de microfoon in te gaan op opmerkingen. “U zegt me dat ik niet moet reageren, maar er zijn wel momenten dat ik mijn kalmte verlies”, aldus Noersalim.
Parmessar reageerde daarop opnieuw met een punt van orde, zichtbaar geïrriteerd: “Laat deze minister en de overige ministers weten, dat parlementariërs niet bedreigd moeten worden vanuit die stoel. Tijdens de vorige regering hebben ministers dat ook geprobeerd. Wij accepteren geen bedreigingen; direct of indirect.”
The post Parmessar in de clinch met Noersalim in DNA ..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..
- Herinner je je de Huajiang Canyon Bridge in Guizhou nog?..
- Ouders bezorgd over toegewezen school voor leerlingen OS Af…..
- Influencers vertrekken naar India voor internationaal uitwi…..
- Voorstel naamsverandering ministerie Justitie en Politie..
- Palestijnse generatie raakt vrijwel volledig toegang tot on…..
- Tsang wil alle informatie rond Van ‘t Hogeruystraat eerst o…..
- Ramautarsing: ‘Als je rijk wilt worden, word dan ondernemer…..
- Dirk Currie wordt dinsdag beëdigd als minister van Onderwij…..
- VAN ‘T HOGERHUYSSTRAAT, IDB EN RECHTERLIJKE MACHT..
- Gerookte Atlantische zalmfilet en Begro-diepvrieserwten ter…..
- Korpschef ontboden door minister Monorath..
- Minister Manorath bespreekt uitdagingen brandweer tijdens k…..
- Essed: ´Twijfels over geschiktheid deel van kabinet’..
- Het gezin Hermandad..
- Aanhouding na dodelijke aanvaring: 8-jarig meisje overlijdt…..
- Suriname bevordert regionale diplomatie met eerste CARICOM–…..
- IDB bevestigt zuivere procedure bij miljoenenproject Van ’t…..