De beantwoording van minister Mike Noersalim van Landbouw, Veeteelt en Visserij in De Nationale Assemblee (DNA) op vragen gesteld door Rabin Parmessar, fractieleider van de NDP, heeft donderdag geleid tot een felle woordenwisseling met de laatstgenoemde. Aanleiding zijn vermeende malversaties op het ministerie, die volgens minister Noersalim, zouden hebben plaatsgevonden tussen 2020 en 2025.
Parmessar zei tijdens een punt van orde, dat hij niet onder de indruk was van de antwoorden van de minister. Volgens hem waren de antwoorden “te vaag” en ontbrak het aan concrete informatie. “Het kost mij enorm veel moeite me in te houden. De minister kan hier niet komen en een aantal heel vage opmerkingen maken. Als de minister vindt dat er zaken zijn, laat hij met die concrete zaken hier komen”, aldus Parmessar.
Minister Noersalim pareerde door te stellen, dat hij juist technisch en helder probeerde uit te leggen, wat er mis ging op het ministerie onder de vorige regering. In sommige gevallen kan hij nog geen specifieke details geven, omdat lopende onderzoeken meer tijd vergen en bepaalde informatie, lastig te achterhalen is. De bewindsman zegde toe, dat hij de gevraagde informatie alsnog schriftelijk aan het parlement zal sturen.
De gemoederen liepen verder op, toen Parmessar enkele opmerkingen buiten de microfoon maakte, waarna de minister geërgerd reageerde.
De parlementsvoorzitter waarschuwde Noersalim niet buiten de microfoon in te gaan op opmerkingen. “U zegt me dat ik niet moet reageren, maar er zijn wel momenten dat ik mijn kalmte verlies”, aldus Noersalim.
Parmessar reageerde daarop opnieuw met een punt van orde, zichtbaar geïrriteerd: “Laat deze minister en de overige ministers weten, dat parlementariërs niet bedreigd moeten worden vanuit die stoel. Tijdens de vorige regering hebben ministers dat ook geprobeerd. Wij accepteren geen bedreigingen; direct of indirect.”
The post Parmessar in de clinch met Noersalim in DNA ..
- Minister Currie: ‘Peer-to-peer discussies sleutel tegen pes…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting patiënte in ziekenh…..
- TCT-minister Landveld: ‘Toekomst personenvervoer vraagt om …..
- U-15 Natio in finale Concacaf kampioenschap..
- Het Surinaams recht is van toepassing bij de aanbesteding, …..
- RGD-directie verschaft Volksgezondheid inzage in huidige si…..
- Bouva: “Regionale relaties en diplomatieke reorganisatie kr…..
- Pokie: ‘Niemand blijft automatisch in dezelfde functie op S…..
- Verkeer in ons land eist veel slachtoffers..
- Guyana-Suriname-bekken biedt met ‘advantaged barrels’ uniek…..
- KPS: Goud uit helikopter legaal en teruggegeven aan rechtma…..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..
- Margaretha Pouwlina Enser (67) Paramaribo 6-8-2025..
- Veteranendag als erkenning en waardering aan de pilaren van…..
- Veertigplusser opgesloten wegens oplichting..
- Gewapende overval op winkel in Paramaribo..
- Vice-president Rusland hoopt op steun bedrijfsleven bij aan…..
- Herstelbetaling slavernijverleden: ‘Het gaat om meer dan ge…..
- Grondconversie per direct stopgezet..
- Helikopter maakt noodlanding te Lelydorp; vreemdeling ter ….
- Protestactie in Albina afgeblazen; Brunswijk spreekt bewone…..