Tijdens een ondro oso-meeting heeft NDP-fractieleider en DNA-kandidaat Rabin Parmessar fel uitgehaald naar de huidige regering. In zijn toespraak stelde hij dat alleen de NDP in staat is geweest om daadwerkelijk grote en duurzame projecten te realiseren in Suriname.
Parmessar gaf aan dat, zodra zijn partij opnieuw regeringsverantwoordelijkheid krijgt, deskundige juristen zullen worden ingeschakeld om lopende contracten te toetsen. “Veel van die overeenkomsten zullen onder verhoogde aandacht geplaatst moeten worden. Waar nodig brengen we ze voor de rechter of de procureur-generaal,” aldus de politicus.
Hij benadrukte dat alleen de rechterlijke macht de bevoegdheid heeft om mensen ter verantwoording te roepen, en bekritiseerde partijen die in het verleden opriepen tot het zonder rechterlijk vonnis opsluiten van personen. “We moeten de rechterlijke macht versterken, zodat we eerlijke processen kunnen garanderen,” zei hij.
Parmessar wees op zijn eigen ervaring als minister en trok de prestaties van huidige bewindslieden in twijfel. “Ik heb nog nooit een minister gekend die trots is op een zebrapad of een toiletgroep,” sneerde hij. “Onder leiding van Bouterse hebben wij solide bruggen gebouwd. Elke Surinamer kan vandaag van Albina naar Nickerie rijden dankzij onze inspanningen.”
De NDP-kandidaat voegde eraan toe dat zijn partij niet alleen bekendstaat om zichtbare infrastructuurprojecten, maar ook om investeringen die Suriname op lange termijn economische voordelen zullen brengen. “Als je kijkt naar de afgelopen vijftig jaar, dan is er maar één partij die groots heeft geïnvesteerd in de ontwikkeling van dit land: de NDP.”
- China slaat terug tegen Amerikaanse tarieven..
- Kampioensaspiraties Ketura Margaret nog recht overeind..
- Yvonne Roekijem Saeri..
- Irene Geertruida van West-Polsbroek..
- Fatsoen in de politiek..
- KPS installeert applicatie om brandstofmisbruik tegen te ga…..
- Het Saramaccaans volk..
- WIE LIEGT EN WIE SPREEKT DE WAARHEID?..
- Reactie op uitlatingen Baitali N.V. over wegstrekking South…..
- Marcel Selmon Daan..
- Ivan Fernald nog niet klaar met de politiek..
- Boekrecensie: Ik omhels je onafgebroken..
- NJSSBOS twijfelt over bedoelingen president Santokhi met st…..
- Ingrid Bouterse doet aangifte wegens gemanipuleerde AI-vide…..
- UNDP draagt verkiezingsmateriaal over aan BiZa..
- Jap-A-Joe pareert kritiek: “Geen enkele reden om op te stap…..
- Man komt om het leven door elektrocutie tijdens kraanwerkza…..
- VN Mensenrechtenraad opgeroepen tot actie voor Rechten Afri…..
- Minister Mathoera blikt tevreden terug op ministerschap..
- Duizend mensen maken op eerste dag Digitaal-ID-account aan..
- Brunswijk: ‘Wendy Jap A joe wordt niet opgedonderd’..