Rabin Parmessar, voorzitter van de parlementaire commissie belast met de inauguratie van de president en vicepresident, verzekert dat zijn zevenkoppige werkgroep extra op de centjes heeft gelet. Van elke uitgave zijn offertes aangevraagd en er is op basis van de voordeligste gekozen. Tot en met vandaag is ruim SRD 10,8 miljoen uitgegeven.
Tijdens een persconferentie zei de voorzitter dat de feestelijkheden groter georganiseerd hadden kunnen worden, maar dat gekozen is voor de wens van de nieuwe regering om het sober te houden. Parmessar benadrukt dat zeker de helft van het budget is gegaan naar de investering in het gebouw. Na de inauguratie blijft er een gerenoveerde Anthony Nesty Sporthal achter voor de samenleving. Parmessar stelt dat de kosten voor de komende inauguratie, omgerekend in dollars, juist lager zijn dan bij de vorige inauguratie.
Naast de parlementaire commissie is er ook een presidentiële commissie die betrokken is bij de inauguratieactiviteiten. Sergio Akiemboto, voorzitter van deze werkgroep, gaf tijdens de persconferentie aan dat er initieel een pot apart was gezet van SRD 15 miljoen. Volgens de voorzitter wordt er samen met de directeur van het Kabinet van de President dagelijks nagegaan hoe binnen het budget gebleven kan worden en of de uitgaven verder verminderd kunnen worden. Behalve dat er een goede sporthal wordt achtergelaten, heeft zo’n evenement voordelen voor lokale bedrijven die eraan kunnen verdienen.
- Titelgevecht lonkt voor Bigi Boy na debuutsucces..
- Koerschaos en coalitie-onzekerheid: een explosieve mix..
- Strafzaak tegen Kromosoeto en medeverdachten hervat..
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfi…..
- Presidentswoordvoerder doorbreekt stilte maar blijft vaag o…..
- Haalt de Staat Suriname het jaar 2050?..
- NDP-presidentskandidaat Simons bezoekt AZP en bespreekt uit…..
- OKB beslist op 20 juni over bindend verklaren verkiezingsui…..
- Guyanese minister: “Gesprekken over Corantijnbrug in vergev…..
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag..
- Vastgoedsector Suriname geblacklist door CFATF..
- Verkiezingsuitslag nog niet bindend: OKB beslist vrijdag..
- JIT-brigadier aangehouden voor betrokkenheid bij ripdeal..
- CBvS: ‘Onzekerheid op valutamarkt zet koers onder druk’..
- ILO roept op tot actie ter bescherming huishoudelijke werke…..
- Prijs puntbrood stijgt naar SRD 6 door kostenstijging bakke…..
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni..
- SAB introduceert officieel handsanitizer middels donatie aa…..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..
- CBvS waarschuwt voor speculatie: wisselkoersdruk deels gevo…..
- Koorndijk: ‘Strenge local content-regels kunnen corruptie i…..