PARAMARIBO – Rabin Parmessar is zaterdagmiddag officieel beëdigd als fungerend voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA). De ceremonie vond plaats in het Presidentieel Paleis, waar president Chandrikapersad Santokhi hem de eed liet afleggen. Parmessar, als oudste gekozen parlementariër, vervult deze rol op basis van parlementaire traditie. De belofte werd voorgelezen door Nasier Eskak, directeur van Binnenlandse Zaken.
President Santokhi onderstreepte het belang van de ceremonie. “Met deze eerste ceremoniële handeling wordt de deur van de democratie geopend,” verklaarde hij, vooruitkijkend op de officiële installatie van het nieuwgekozen parlement op zondag.
De beëdiging en toelating van de overige parlementsleden vindt zondag om 10.00 uur plaats in De Nationale Assemblee, onder voorzitterschap van Parmessar. Aansluitend, om 13.00 uur, volgt de eerste openbare vergadering van het nieuwe parlement. Tijdens deze zitting worden de geloofsbrieven van de leden gecontroleerd en worden zij officieel toegelaten tot het college. De beëdiging van de volksvertegenwoordigers is een formeel onderdeel van dit proces.
Voorafgaand aan deze parlementaire bijeenkomsten wordt zondag om 9.00 uur het portret van vertrekkend voorzitter Marinus Bee toegevoegd aan de galerij van voorzitters van DNA. In deze galerij zijn de portretten te zien van alle voormalige voorzitters van het parlement.
- Verschuiving naar ondiep water: Macaw-1 boorput zet Demerar…..
- Nieuw te vormen coalitie tekent binnenkort concreet regeerp…..
- Sieraden buitgemaakt op recreatieoord..
- Taboesfeer en personeelstekort bemoeilijken zorg voor sikke…..
- Simons: Energiesector biedt kansen, investeringen en goed b…..
- Man (38) opgepakt door politie Livorno verdacht van diefsta…..
- Bromfietser in botsing met auto bij inhaalmanoeuvre..
- 29 nieuwe tuchtzaken tegen notarissen behandeld..
- Die koers, die koers…..
- Vrouw veroordeeld voor moord op man; lichaam onder bed gevo…..
- Man ingesloten voor diefstal van geelmateriaal..
- Stephanie Ramautar beëdigd als notaris: ‘Ik wil een goede e…..
- De Ware Tijd niet uitgekomen..
- Man licht marktverkopers op met valse 100 US dollar-biljett…..
- PVC-stemhokken en plastieken stemkisten worden hergebruikt …..
- Jagesar: Bijna helft van Suriname’s offshoregebied nu onder…..
- Criminaliteitsbestrijding..
- Open dag boogschietsport bij Witte Lotus goed bezocht..
- Man aangehouden voor valsmunterij..
- Santokhi opent historische summit: US$ 9 miljard aan invest…..
- Noodstroomsysteem actief bij fatale crash Air India Dreamli…..