PARAMARIBO – Rabin Parmessar is zaterdagmiddag officieel beëdigd als fungerend voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA). De ceremonie vond plaats in het Presidentieel Paleis, waar president Chandrikapersad Santokhi hem de eed liet afleggen. Parmessar, als oudste gekozen parlementariër, vervult deze rol op basis van parlementaire traditie. De belofte werd voorgelezen door Nasier Eskak, directeur van Binnenlandse Zaken.
President Santokhi onderstreepte het belang van de ceremonie. “Met deze eerste ceremoniële handeling wordt de deur van de democratie geopend,” verklaarde hij, vooruitkijkend op de officiële installatie van het nieuwgekozen parlement op zondag.
De beëdiging en toelating van de overige parlementsleden vindt zondag om 10.00 uur plaats in De Nationale Assemblee, onder voorzitterschap van Parmessar. Aansluitend, om 13.00 uur, volgt de eerste openbare vergadering van het nieuwe parlement. Tijdens deze zitting worden de geloofsbrieven van de leden gecontroleerd en worden zij officieel toegelaten tot het college. De beëdiging van de volksvertegenwoordigers is een formeel onderdeel van dit proces.
Voorafgaand aan deze parlementaire bijeenkomsten wordt zondag om 9.00 uur het portret van vertrekkend voorzitter Marinus Bee toegevoegd aan de galerij van voorzitters van DNA. In deze galerij zijn de portretten te zien van alle voormalige voorzitters van het parlement.
- Breeveld: onder voorbehoud tekenen van regeerakkoord “chant…..
- Samen sterk voor het bos: Tropenbos Suriname investeert in …..
- Akkoord over secundaire voorzieningen voor veiligheidsdiens…..
- Karg en Lall luiden noodklok: illegale visserij zet sector …..
- Peneux: ‘Leerkrachten worden respectloos behandeld’..
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre..
- Rechter doet nog geen uitspraak in kwestie Nickeriestraat..
- Simons vreest niet voor presidentsverkiezing in vvv; deur s…..
- Carlos ‘Linka’ Linger brengt na acht jaar nieuwe song u…..
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?..
- Trump geland op Schiphol, onderweg in ‘The Beast’ naar dine…..
- IOL-directeur: “Wekelijks diploma’s valideren voor vertrekk…..
- Suriname ondertekent toetreding tot OIC Labour Centre..
- Chan in de cel?..
- Trump herbevestigt wapenstilstand tussen Iran en Israël..
- Ministerie AWJ en bonden sluiten akkoord over betere arbeid…..
- Behoud gebouwd erfgoed..
- Coalitie was vooraf op de hoogte van Brunswijks voorbehoud …..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag 2025 bindend..
- KPS houdt persconferentie over aanpak criminaliteit..
- Paniek aan de Goede Verwachtingweg na schietpartij uit rijd…..