NDP-fractieleider Rabin Parmessar was donderdag niet onder de indruk van de beantwoording door minister Mike Noersalim van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) in De Nationale Assemblée (DNA). De fractieleider vond dat de minister niet duidelijk genoeg was over de vermeende malversaties op het ministerie, die gepleegd zouden zijn tussen 2020 en 2025. De antwoorden zouden nog té vaag zijn, terwijl de minister stelt dat zaken rieken naar corruptie.
‘Het kost mij enorm veel moeite om me in te houden. De minister kan hier niet komen en een aantal heel vage opmerkingen maken. Als de minister vindt dat er zaken zijn, laat hij met die concrete zaken hier komen’, aldus Parmessar tijdens een punt van orde.
Noersalim antwoordde vervolgens dat hij juist technisch en helder probeert uit te leggen wat er mis is gegaan op het ministerie onder de laatste regering. Op sommige van de gevallen kan de minister nog geen precieze informatie geven, omdat het onderzoek nog loopt. Er wordt naar informatie gezocht omdat het niet makkelijk te vinden is. De bewindsman heeft toegezegd dat hij de informatie het parlement zal opsturen.
Op een gegeven moment zou Parmessar enkele opmerkingen gemaakt hebben buiten de microfoon om. Toen raakte de minister geirriteerd. De parlementsvoorzitter vroeg Noersalim niet buiten de microfoon te reageren op zaken. ‘U zegt me dat ik niet moet reageren, maar er zijn wel momenten dat ik me kalmte verlies’, zei hij. Hierop vroeg Parmessar wederom een punt van orde, waarbij hij zichtbaar geïrriteerd zei dat de minister geen directe of indirecte dreigmenten moet uiten.
‘Laat deze minister en de overige ministers weten dat parlementiërs niet bedreigd moeten worden vanuit die stoel. Tijdens de vorige regering hebben ministers dat ook geprobeerd. Wij accepteren geen bedreigingen; direct of indirect’, zei Parmessar.
De discussie bleef hierbij na interventie van de parlementsvoorzitter.
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..
- Minister van Financiën en Planning ontvangt ambassadeurs va…..
- Surinaamse tennissers sluiten Davis Cup af met zege op Sain…..
- Club Neutraal pakt draad na heel lang weer op..
- KNAW neemt eigen rol koloniale verleden onder de loep..
- Bloedbank financieel in zwaar weer: miljoenenschuld ziekenh…..
- OM introduceert digitale registratie en verlenging van vuur…..
- TotalEnergies zet tweede boorschip in voor offshore project…..
- IDB buigt voor uitspraak Surinaamse rechter..
- Getuigen gehoord in moordzaak Moti..
- Suriname klaar voor deelname aan CARIFESTA XV in Barbados..
- Expositie ‘Dalan makmur’: overtocht Javaanse voorouders naa…..
- Discussie in parlement over ontheffing korpschef..
- Monorath: ‘Onderwijs- en werkgelegenheidsprogramma’s voor …..
- Illegale visserij en veiligheid op zee centraal in gesprek …..
- Nederlandse premier wil goede relatie met president Simons …..