NDP-fractieleider Rabin Parmessar was donderdag niet onder de indruk van de beantwoording door minister Mike Noersalim van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) in De Nationale Assemblée (DNA). De fractieleider vond dat de minister niet duidelijk genoeg was over de vermeende malversaties op het ministerie, die gepleegd zouden zijn tussen 2020 en 2025. De antwoorden zouden nog té vaag zijn, terwijl de minister stelt dat zaken rieken naar corruptie.
‘Het kost mij enorm veel moeite om me in te houden. De minister kan hier niet komen en een aantal heel vage opmerkingen maken. Als de minister vindt dat er zaken zijn, laat hij met die concrete zaken hier komen’, aldus Parmessar tijdens een punt van orde.
Noersalim antwoordde vervolgens dat hij juist technisch en helder probeert uit te leggen wat er mis is gegaan op het ministerie onder de laatste regering. Op sommige van de gevallen kan de minister nog geen precieze informatie geven, omdat het onderzoek nog loopt. Er wordt naar informatie gezocht omdat het niet makkelijk te vinden is. De bewindsman heeft toegezegd dat hij de informatie het parlement zal opsturen.
Op een gegeven moment zou Parmessar enkele opmerkingen gemaakt hebben buiten de microfoon om. Toen raakte de minister geirriteerd. De parlementsvoorzitter vroeg Noersalim niet buiten de microfoon te reageren op zaken. ‘U zegt me dat ik niet moet reageren, maar er zijn wel momenten dat ik me kalmte verlies’, zei hij. Hierop vroeg Parmessar wederom een punt van orde, waarbij hij zichtbaar geïrriteerd zei dat de minister geen directe of indirecte dreigmenten moet uiten.
‘Laat deze minister en de overige ministers weten dat parlementiërs niet bedreigd moeten worden vanuit die stoel. Tijdens de vorige regering hebben ministers dat ook geprobeerd. Wij accepteren geen bedreigingen; direct of indirect’, zei Parmessar.
De discussie bleef hierbij na interventie van de parlementsvoorzitter.
- Dirk Currie beëdigd als Onderwijsminister: ‘Onderwijs vormt…..
- Salarbaks wil stem zijn voor jongeren en sociaal zwakkeren..
- De hippies die Bowie inspireerden..
- Suriname maakt zich op voor behoud biodiversiteit in partne…..
- 35 jaar moord Gooding..
- Militair ontsnapt na arrestatie met 8 kilo drugs op luchtha…..
- VS overweegt visumborg tot 15.000 dollar voor reizigers uit….
- Vier arrestanten ontsnappen uit cellenhuis Santodorp; één o….
- Internationale partners bevestigen steun aan Suriname.
- Directeur veiligheidsdienst Ramlall plotseling opzijgeschov….
- Veertig studenten geslaagd voor NATIN-opleiding Olie & …..
- Vier arrestanten ontvluchten uit cellenhuis Santodorp; één …..
- Lil Tay wil 18+ OnlyFans-content gaan maken na verjaardag.
- Moorden in de schaduw van de drugshandel in Suriname.
- Atlete Sha’Carri Richardson gearresteerd na vermeende misha….
- Kendrick Lamar deelt zeldzame familiefoto na Super Bowl.
- Vier arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Santodorp; één hu….
- Ministerie van Justitie en Politie krijgt mogelijk nieuwe n…..
- President voert overleg over nationale veiligheid..
- Dertien ronden theorie Raio af..
- Memory Ruvimbo: “Afrikaanse mode kan brug slaan tussen Afri…..