Tekst en beeld
PARAMARIBO — Ivanildo Plein (NPS) wil in zijn tweede zittingstermijn als volksvertegenwoordiger nog meer bereikbaar zijn voor de gemeenschap. Hij heeft kort na zijn toelating tot De Nationale Assemblee een speciaal spreekuur ingesteld op de eerste en derde vrijdagmiddag van elke maand. Burgers mogen – ongeacht hun partijkleur – dan twee uren binnenlopen in het partijcentrum Grun Dyari om noden voor te leggen en dan wordt samen naar een oplossing gezocht. Intussen heeft hij al mensen ontvangen.
Het is geen nieuw initiatief. Het dateert van de vorige zittingsperiode van het parlement toen hij samen met zijn intussen overleden collega Patricia Etnel het spreekuur introduceerde. Maar nu wil hij strakker aan de slag hiermee. “Er zijn echt veel problemen in het land dus ik vond het toch wel nodig om mensen te ontvangen en samen naar oplossingen te zoeken. De naam zegt het al, we zijn volksvertegenwoordigers. Dus het volk moet ons kunnen bereiken”, zegt Plein tegen de Ware Tijd. Ook via social media krijgt hij situaties voorgelegd. “Het lukt mij niet altijd om op alles te reageren, maar ik probeer zoveel als mogelijk de berichten te beantwoorden.”
“Ik ben er echt voor iedereen van welke partij dan ook”
Het is de bedoeling binnenkort het spreekuur te verplaatsen naar het gebouw van De Nationale Assemblee. “De ruimte in onze fractiekamer is beperkt, maar ik zal het moeten doen, want een spreekuur in een partijcentrum kan een ander gevoel geven aan de mensen. Iedereen moet zich welkom voelen en niet twijfelen. Dit is niet een partijaangelegenheid; ik ben er echt voor iedereen van welke partij dan ook.” Bij het plannen van de ‘verhuizing’ moet hij afstemmen met de veiligheidsmensen van DNA en de leiding van het parlement.
Vleugels uitslaan
De politicus zegt dat hij in een latere fase ook naar de buitendistricten zal gaan om het publiek te kunnen spreken. “Ik ga dan gewoon op social media aangeven in welk district of wijk ik ga zijn.”
Voorlopig doet de parlementariër het werk alleen, maar hij wil binnen niet al te lange tijd zijn team versterken met mensen die logistiek en schrijfwerk gaan doen. Daarmee denkt hij vlotter te kunnen werken en meer mensen te kunnen helpen. “Het gaat in veel gevallen om vraagstukken, waarbij een brief gericht moet worden naar een instantie of ministeries. Ik schrijf de brief nu zelf. Maar als ik mensen heb die mij kunnen assisteren daarin dan zal het vlotter gaan”, aldus Plein.
Uiteenlopende zaken
Hij vraagt de hulpzoekende altijd om de voorgestelde oplossing ook eerst met overige huisgenoten te bespreken en daarna terug te komen. Daarmee probeert hij te voorkomen dat mensen zonder medeweten van familie/gezin een besluit nemen. “Ik wil de persoon ook beschermen. Dus ik vraag om rustig thuis te communiceren en als het goed zit verder af te wikkelen.” Hij wijst erop dat hij privézaken van mensen strikt geheim houdt. “Ik probeer de mensen zo professioneel mogelijk te helpen.”
De problemen die mensen voorleggen zijn uiteenlopend. Van huurachterstanden bij het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting en werkzoekenden tot mensen met echte financiële problemen, waarbij hij meteen moet inkomen. Plein: “Mensen komen soms hier met recepten voor medicijnen waarvoor ze moeten betalen maar hebben het geld daarvoor niet. Ik moet als parlementariër dan in mijn eigen zak gaan om te ondersteunen.”
- Maxwell stilletjes overgeplaatst van gevangenis in Florida.
- Breaking: Directeur DNV Ramlall ontheven uit functie..
- EU-ambassadeur en regering bespreken voortzetting en verdie…..
- EU wil partnerschap met Suriname verder versterken..
- Tom Holland probeert nieuwe Spider-Man-pak uit ..
- Eros noemt AI-alternatief einde van ‘Raanjhanaa’ een wettel…..
- Karrueche Tran ontkent vermeende relatie met Deion Sanders..
- Shah Rukh Khan flirt met zijn vrouw Gauri Khan na National …..
- Monorath bij bezoek aan Brandweer: naamsverandering JusPol …..
- GBB-minister bespreekt samenwerking met STINASU en touroper…..
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..