In de afgelopen tien jaar hebben parlementaire debatten een opvallende verandering ondergaan. Waar discussies kenmerkend waren door inhoudelijke argumentatie, onderbouwd met feiten en gericht op het agendapunt van dat moment, zien we tegenwoordig een heel ander afwijkend beeld.
Voorheen kon je een debat volgen en begrijpen waar het werkelijk over ging. Er was structuur, respect en een duidelijk doel, namelijk samen tot een weloverwogen besluit te komen. Maar die tijd schijnt voorbij te zijn. Tegenwoordig horen we debatten waarin volksvertegenwoordigers elkaar openlijk verbaal bestoken en geïrriteerd raken wanneer zij geen repliek hebben.
Het ‘spel’ is veranderd, men speelt niet langer op de bal, maar op de persoon. Dat ondermijnt de kern van wat een parlementair debat hoort te zijn, een forum waar verschillende standpunten worden afgewogen, om te komen tot besluiten en ondersteuning van beleid dat het algemeen belang dient.
Het parlement is geen podium voor persoonlijke vetes of politieke theaterstukken. Het is de plek waar de hoogste vorm van de democratische discussie plaatsvindt. Wanneer die discussie ontaardt een scheldkanonnade, verliest niet alleen het parlement zijn waardigheid, maar ook het vertrouwen van de burger in de politiek.
Het is tijd dat parlementariërs bewust geraken waarvoor zij gekozen zijn: niet om te winnen van elkaar, maar om samen te werken voor het land.
The post PARLEMENTAIRE DEBATTEN VAN INHOUDELIJK NAAR AANVALLEND ..
- Pak tjauwmin in ruil voor seks met minderjarige..
- Keizer Albert onder vuur..
- Anwar Moenne benoemd tot waarnemend directeur Openbaar Groe…..
- Isaacs: ‘Functie korpschef lijkt politieke speelbal’..
- Menzo neemt 28 spelers op in voorselectie WK-kwalificatie..
- Opmerkelijk afscheid korpschef..
- Ook leerlingen met vier onvoldoendes maken herexamen..
- Minister Noersalim bespreekt uitdagingen met bond LVV perso…..
- Reactie PR KPS op krantenartikel “Eigenaar beweert dat deel….
- Stichting viert jaardag Nola Hatterman met leerlingen Broko…..
- Michael Marengo toegelaten tot De Nationale Assemblee..
- Misiekaba bespreekt uitdagingen met bloedbank Surinaams Rod…..
- Directeur en onderdirecteur OWRO op non-actief wegens onreg…..
- Veroordeelde in brandstichtingszaak Vaco vindt dat hij onte…..
- Vicepresident Rusland kiest voor nauwe afstemming met presi…..
- Minister Ramsaran: ‘Veteranen, wij zijn u niet vergeten…..
- Schuld AZP bij Bloedbank SRD 5,5 miljoen..
- MAS en partners stimuleren jongeren tot excellentie..
- Politiek heeft te veel bemoeienis met de luchtvaartsector..
- Minister Misiekaba ontvangt directieteam RGD..
- Verdachte gekwalificeerde diefstal gearresteerd..