De Nationale Assemblee (DNA) heeft haar zittingsperiode 2025-2030 geopend. Dit gebeurde door middel van een buitengewone openbare vergadering op zondag 29 mei, waarbij de eerder op de dag beëdigde parlementariërs werden toegelaten tot het hoogste college van staat.
De volksvertegenwoordiger hadden in de eerste buitengewone openbare vergadering van de dag hun eed dan wel belofte afgelegd tegenover fungerend voorzitter Rabindre Parmessar. Zij werden in de daaropvolgende vergadering vervolgens toegelaten.
Alvorens dit gebeurde, werd stilgestaan bij het heengaan van drie oud-parlementsleden. Het betreft de actieve leden Edward Belfort en Patricia Etnel, alsmede oud-president en voormalig lid van De Nationale Assemblee, Jules Wijdenbosch. De vergadering memoreerde hun bijdrage met respect en erkentelijkheid. In het kader van de toelating van de nieuwgekozen leden vond het gebruikelijke onderzoek van de geloofsbrieven plaats.
Met betrekking tot de toelating van de gekozen volksvertegenwoordiger Ronnie Brunswijk werd vastgesteld dat hij, als vicepresident, geen andere bestuursambten kan bekleden.
De commissie die de geloofsbrieven moest onderzoeken, concludeerde dat op basis van artikel 94 van de Grondwet er sprake is van onverenigbaarheid tussen het vicepresidentschap en het lidmaatschap van De Nationale Assemblee. Er bestaat wettelijk geen overgangsregeling voor deze situatie, zoals die wel geldt voor ministers en onderministers. Geconcludeerd werd dat Brunswijk kan worden toegelaten als lid van het parlement, hetgeen automatisch inhoudt dat daarmee zijn functie als vicepresident wordt beëindigd. Samen met Brunswijk zijn in totaal 50 gekozen volksvertegenwoordigers toegelaten tot het parlement, dat vervolgens overging tot het kiezen van de voorzitter en vicevoorzitter.
The post Parlement opent zittingsperiode 2025-2030 ..
- Cubaanse migratiestromen verschuiven: Guyana aantrekkelijk,…..
- Toekomst Corantijnbrug onzeker door nasleep verkiezingen Su…..
- Surinames Walker-1 bij wereldwijde top van olieboringen in …..
- John Brewster: ‘Mijn boek is bedoeld om de Surinamers wakke…..
- 160 poliklinieken op weg naar digitalisering..
- Vierde verdachte meldt zich in ripzaak Sun Parklaan..
- Verjaardagswens Venetiaan is dat Suriname stappen vooruit m…..
- Afreximbank lanceert $5 miljard fonds voor Suriname..
- Women in Agriculture beurs viert vrouwelijke kracht in land…..
- Digitale ondersteuning voor huisartsen: Volksgezondheid ver…..
- Israel verbergt zijn misdaden niet langer. In Gaza voert he…..
- Asabina benadrukt noodzaak tot eerlijke en effectieve belas…..
- Staatsolie sluit strategische deal met Petronas voor diepze…..
- Twee verdachten aangehouden in zaak Sunparklaan..
- Verschuiving naar ondiep water: Macaw-1 boorput zet Demerar…..
- Nieuw te vormen coalitie tekent binnenkort concreet regeerp…..
- Sieraden buitgemaakt op recreatieoord..
- Taboesfeer en personeelstekort bemoeilijken zorg voor sikke…..
- Simons: Energiesector biedt kansen, investeringen en goed b…..
- Man (38) opgepakt door politie Livorno verdacht van diefsta…..
- Bromfietser in botsing met auto bij inhaalmanoeuvre..