De Nationale Assemblee (DNA) heeft haar zittingsperiode 2025-2030 geopend. Dit gebeurde door middel van een buitengewone openbare vergadering op zondag 29 mei, waarbij de eerder op de dag beëdigde parlementariërs werden toegelaten tot het hoogste college van staat.
De volksvertegenwoordiger hadden in de eerste buitengewone openbare vergadering van de dag hun eed dan wel belofte afgelegd tegenover fungerend voorzitter Rabindre Parmessar. Zij werden in de daaropvolgende vergadering vervolgens toegelaten.
Alvorens dit gebeurde, werd stilgestaan bij het heengaan van drie oud-parlementsleden. Het betreft de actieve leden Edward Belfort en Patricia Etnel, alsmede oud-president en voormalig lid van De Nationale Assemblee, Jules Wijdenbosch. De vergadering memoreerde hun bijdrage met respect en erkentelijkheid. In het kader van de toelating van de nieuwgekozen leden vond het gebruikelijke onderzoek van de geloofsbrieven plaats.
Met betrekking tot de toelating van de gekozen volksvertegenwoordiger Ronnie Brunswijk werd vastgesteld dat hij, als vicepresident, geen andere bestuursambten kan bekleden.
De commissie die de geloofsbrieven moest onderzoeken, concludeerde dat op basis van artikel 94 van de Grondwet er sprake is van onverenigbaarheid tussen het vicepresidentschap en het lidmaatschap van De Nationale Assemblee. Er bestaat wettelijk geen overgangsregeling voor deze situatie, zoals die wel geldt voor ministers en onderministers. Geconcludeerd werd dat Brunswijk kan worden toegelaten als lid van het parlement, hetgeen automatisch inhoudt dat daarmee zijn functie als vicepresident wordt beëindigd. Samen met Brunswijk zijn in totaal 50 gekozen volksvertegenwoordigers toegelaten tot het parlement, dat vervolgens overging tot het kiezen van de voorzitter en vicevoorzitter.
The post Parlement opent zittingsperiode 2025-2030 ..
- Dikan: “We moeten nu werk van maken om de traditionele rech…..
- Regen in de ochtend, droog in de nacht..
- Oud-Oranjevoetballer Quincy Promes in Nederlandse cel..
- Baby van hersendode vrouw in Georgia geboren via keizersned…..
- Magdalena Victorine Bruining gehuwd Feller (80) Paramaribo …..
- Internationale Yoga Dag: Een Oproep tot Eenheid en Gezondhe…..
- Verzetdag 618: Amnesty en 113 organisaties eisen opschortin…..
- CBvS-directeur Dorinnie: “Geen reden tot paniek, SRD is 90 …..
- Korpschef betreurt dat rotte appel van JIT-team betrokken i…..
- Yellow Birds heeft derde volleybaltitel op rij in vizier..
- Boeroe-herdenking met fly-over, motorfietsen en nuchtere re…..
- Brand verwoest kantoorruimtes Will Axwijk Sportcentrum: ‘Di…..
- OKB luidt noodklok: stembureaupersoneel onvoldoende bereken…..
- WISSELKOERS ‘HAT EDE’..
- Nieuwe coalitie houdt koers vast ondanks druk rond vicepres…..
- Herdenking 180 jaar boeroes in Suriname: ‘Als men het heeft…..
- Geen verhoogd risico op meningitis door slakken in Suriname..
- 36 voertuigen overgedragen aan korpsen..
- Korps Politie Suriname (KPS) belegd persconferentie in verb…..
- Condor verlengt finaleserie vrouwenvolleybal..
- 180 jaar Boeroes in Suriname met trots herdacht in Saramacc…..