Suriname maakt zich op voor een historisch machtsmoment: de inauguratie van Jennifer Geerlings-Simons als president en Gregory Rusland als vicepresident. Het nieuwe bestuur, dat zal opereren onder de naam kabinet Simons-Rusland, symboliseert de samenwerking tussen de NDP en de NPS.
De plechtigheid vindt plaats op woensdag 16 juli en wordt voorbereid door een speciale commissie van De Nationale Assemblee onder leiding van Rabin Parmessar. Meer dan 4.000 genodigden worden verwacht, waaronder hoogwaardigheidsbekleders uit CARICOM-landen, de regio en de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS).
In aanloop naar de inauguratie is een grootschalige schoonmaakactie van start gegaan, om de stad een waardige aanblik te geven. In de omgeving van de Anthony Nesty Sporthal en het Presidentieel Paleis, worden achterstallige onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd. Om de feestelijke sfeer te versterken, worden op strategische locaties opvallende Surinaamse vlaggen opgehangen. Ook dak- en thuislozen worden tijdelijk ondergebracht, om zowel hun veiligheid te garanderen als orde in het stadscentrum te bewaren.
President Simons zal, conform de grondwet, de eindverantwoordelijkheid dragen binnen het nieuwe kabinet. De installatie van het duo Simons-Rusland wordt gezien als een mijlpaal in de politieke geschiedenis van Suriname.
The post Paramaribo wordt klaargestoomd voor inauguratie Simons-Rusland ..
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op d…..
- Fernandes Bakkerij 62 jaar..
- Parbo Bier viert 70 jaar met nieuwe commercial ‘Pass a Djog…..
- VHP kiest voor een waardige en krachtige rol in de oppositi…..
- Politiebericht over verkeersdod Welgedacht B..
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan..
- ‘Vruchtbaar’ telefoongesprek tussen Trump en Zelensky over …..
- Olga Yvonne Vreden- Verbruggen (84) Paramaribo 3-7-2025..
- Mavis Cecillia Petronella Hoost (74) Paramaribo 30-6-2025..
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru..
- HVB zal één ministerspost van de NDP invullen; Sapoen blijf…..
- 169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal..
- Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachting…..
- Wijdenbosch: samenwerking NPS-NDP is ommekeer; verleden los…..
- BESCHOUWING — Surinaamse vrees voor Wilders bleek ongegro…..
- Panka: “Nieuwe regering-Simons moet ruimte krijgen voor dui…..
- Vertrouwen in rechtsstaat centraal bij installatie Mahadew …..
- Werelderfgoedstatus Paramaribo wankelt: UNESCO stelt ultima…..
- Capaciteitsversterking landbouwsector centraal in samenwerk…..
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw..
- The Rise part two belooft vuurwerk..