Ricardo Panka, woordvoerder van de NDP, vraagt zich af waarom er haast is gemaakt met de ontruiming van het kantoor van first lady Mellisa Santokhi-Seenacherry. Volgens hem is het ongepast dat deze ontruiming heeft plaatsgevonden, aangezien de formele machtsoverdracht nog niet heeft plaatsgevonden.
“De overdracht van de macht vindt pas plaats op 16 juli, tijdens de inauguratie van de president en vicepresident,” aldus Panka in gesprek met Radio ABC. “Daarna gaan de nieuwe ministers naar hun respectieve departementen om de overdrachtsdocumenten te ondertekenen. Pas dan krijgen zij een compleet beeld van wat zij overnemen.”
Hij stelt daarom de vraag of deze actie op dit moment wel rechtmatig is. Panka benadrukt dat hij niemand beschuldigt van verduistering, maar wil weten welke procedure is gevolgd om ervoor te zorgen dat staatsbezittingen niet in verkeerde handen vallen. Volgens hem zal er hoe dan ook een onderzoek moeten komen om vast te stellen of de spullen privé zijn aangeschaft of eigendom zijn van de staat.
“Zelfs als het privégoederen betreft, had men moeten wachten op de officiële overdracht,” zegt Panka. “Het oogt allemaal wat verdacht. Er moet duidelijkheid zijn, zonder ruis of speculatie.”
Panka wijst erop dat de ontruiming naar verluidt laat op de avond heeft plaatsgevonden, wat volgens hem bevreemding wekt. “Het is ongehoord dat dit op zo’n manier gebeurt. Het zou niet wenselijk zijn dat een hoge functionaris, in dit geval de first lady, na haar ambtsperiode onderwerp wordt van een politie- of justitieel onderzoek,” aldus Panka.
- Regeerakkoord definitief getekend door zes partijen; samenw…..
- Voor derde keer regeerakkoord getekend; zonder voorbehoud..
- Ketikoti prisiri voor vegetariërs en veganisten..
- Regering en gezondheidsbonden bereiken akkoord over loonree…..
- Breeveld: ‘Voorbehoud Brunswijk bij regeerakkoord is politi…..
- ‘Commewijne strategisch knooppunt voor nieuwe luchthaven en…..
- Suriname sluit zich aan bij mondiale alliantie voor bescher…..
- Persbericht Korps Politie Suriname n.a.v. bericht in de med…..
- Gezamenlijke verklaring aankomende coalitiepartijen inzake …..
- Staat vast: Brunswijk heeft regeerakkoord ondertekend..
- Silos: niets van Brunswijk verbaast mij..
- Fates Aligned: Een kleurrijke caleidoscoop van dromen, dram…..
- Ex-werknemer aangehouden voor verduistering van grote parti…..
- Breaking: Brunswijk zet alsnog handtekening onder regeerakk…..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord vanmiddag..
- Brunswijk tekent regeerakkoord alsnog..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord..
- Nee, het gaat niet altijd om geld..
- Politieke stoelendans en mantelpakjes..
- Supermarkten opnieuw in de fout met vervallen producten op …..
- Simons: VHP-top probeert coalitievorming NDP bewust te dwar…..