NDP-woordvoerder Ricardo Panka laat tegenover Suriname suriname weten dat wanneer president-elect Jennifer Geerlings-Simons zegt dat ze corruptie zal aanpakken, ze daar ook daadwerkelijk werk van zal maken. “Sinds haar aantreden als partijvoorzitter heeft zij ethische codes verder geïntroduceerd binnen de NDP. Deze principes worden ook doorgetrokken in de samenwerking met andere partijen,” aldus Panka.
Volgens hem zal Simons als nieuwe president de vinger aan de pols houden als het gaat om corruptiebestrijding. Hoewel corruptie niet volledig uitgeroeid kan worden, zal er volgens Panka stevig beleid worden gevoerd om deze zoveel mogelijk terug te dringen. “De Anticorruptiewet zal aangescherpt moeten worden en de Anticorruptiecommissie moet eindelijk gaan functioneren,” benadrukt hij.
De verkiezing van Simons tot eerste vrouwelijke president sinds de onafhankelijkheid van Suriname is volgens Panka van historisch belang. “Dit geeft een enorme impuls aan jonge vrouwen die politiek actief willen worden. In veel beroepen voeren vrouwen al de boventoon, maar ook in de politiek moeten zij zich sterker profileren,” zegt hij.
Panka blikt ook terug op de prestaties van de NDP. “In haar beste tijden haalde de partij 26 zetels, daarna daalde dat naar 16. In 2025 hebben we 18 zetels behaald. Het waren vijf moeilijke jaren om het tij te keren, maar via dialoog en hard werken is het gelukt om het vertrouwen van het volk terug te winnen,” aldus Panka.
Hij noemt het bijzonder dat het is gelukt om zes partijen samen te brengen in een nieuwe coalitie. “Dat is niet vanzelf gegaan, maar met overleg en wederzijds begrip hebben we deze brede samenwerking mogelijk gemaakt,” besluit hij.
- China wil samenwerking met Suriname verdiepen onder preside…..
- President Xi feliciteert Jennifer Simons met presidentschap..
- Volksgezondheid werkt met Paho aan nationaal actieplan niet…..
- Chinese president Xi feliciteert Simons met verkiezing tot …..
- Dansen met olifanten..
- SAO neemt afscheid van minister Mac Andrew..
- DNA legt laatste hand aan Anthony Nesty Sporthal voor inaug…..
- Directeur Havo 4: “Slechtste resultaat in vijf jaar”..
- Gemengde reacties op voordracht Misiekaba voor Volksgezondh…..
- Kleine en middelgrote pluimveeboeren beschrijven zorgen sec…..
- Suriname voor de derde keer voorzitter van CPSCC..
- Personeel SAO zwaait AWJ-minister Mac Andrew uit..
- Zelfde weerpatroon bewolkt, zon en onweer..
- Suriname participeert aan internationale natuurkunde olympi…..
- Edna Rebekka Pinas (90) Schiedam 10-7-2025..
- Illegale migratie eist opnieuw levens op Caribische route..
- Hoge verwachtingen volleybalbond bij eerste Norceca Beach T…..
- Minister Emanuël stapt voorlopig uit actieve politiek..
- 5 scholieren naar Parijs voor Internationale Natuurkunde Ol…..
- Rijstboeren Nickerie vestigen hoop op aankomende minister N…..
- Strikte veiligheidsmaatregelen en wegafsluitingen rond inau…..