Ricardo Panka, woordvoerder van de Nationale Democratische Partij (NDP), stelt dat Suriname behoefte heeft aan een nationale verzoening. “Het moet niet alleen gaan om verzoening tussen twee partijen, maar het hele volk moet erbij worden betrokken,” benadrukt hij. “Het land moet vooruit, en dat zal niet mogelijk zijn als we elkaar blijven bestrijden.”
In gesprek met ABC TV pleitte Panka voor het instellen van een Dag van Nationale Verzoening. “Het zou een krachtig symbool zijn om alle hebi’s achter ons te laten en elkaar met liefde en begrip te omarmen,” aldus de partijtopper. Hij onderstreepte het belang van zo’n moment, omdat er anders volgens hem nooit echte rust zal komen in het land.
De NDP-woordvoerder ging ook in op de lopende coalitieonderhandelingen. Hij merkte op dat de partijen zich tot nu toe nationaal en constructief hebben opgesteld. Wat betreft de herinrichting van enkele ministeries gaf hij aan dat het ministerie van Volksgezondheid zal worden uitgebreid met Arbeid en Welzijn. Het totaal aantal ministeries blijft volgens hem ongewijzigd op zeventien.
Daarnaast wordt het ministerie van Olie, Gas en Milieu ingesteld, ter vervanging van het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu. Panka gaf aan dat deskundigen momenteel bezig zijn om de nieuwe structuur inhoudelijk goed uit te werken.
Volgens hem was NDP-voorzitter Jenny Simons aanvankelijk van plan om het aantal ministeries terug te brengen naar vijftien, maar tijdens de onderhandelingen is er een ander voorstel op tafel gekomen waarbij het aantal departementen gelijk blijft. “Deze regering zal creatief te werk gaan om meer inkomsten voor het land te genereren,” stelt Panka. Hij verwacht niet dat er nog extra maatregelen komen die het volk verder zullen belasten.
- Voorsprong NDP op VHP groeit tot ruim 6000 stemmen..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..
- Rusland roept leden op waardering te blijven tonen voor Ven…..
- Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie..
- Cool-D is terug met emotioneel geladen single ‘Problema…..
- Van Samson trots op verkiezingsresultaat VHP..
- Venetiaan: ‘Mevrouw Simons heeft op geen enkele manier mijn…..
- Venetiaan: ‘ De NPS is niet van Greg Rusland’..
- Duurzame broccoliteelt in Suriname: kans én uitdaging..
- NPS-erevoorzitter Ronald Venetiaan spreekt zich uit over sa…..
- Read Japan-project: Japan schenkt Suriname Diplomaten Insti…..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Ramautarsing: “Zware taak voor komende regering”..
- Stichting 8 December 1982 solidair met oud-president Ronald…..
- Suriname Business Forum gaat voor ‘open en constructief dia…..
- Stichting 8 December 1982 volledig eens met kritiek Venetia…..
- Wereldprimeur: Brazilië vrij van veevirus zonder prik..
- Suriname waarheen?..
- President Santokhi: “Wij vechten door voor democratie en ge…..
- Procedurele tekortkomingen verkiezingen worden aangepakt..