Kirti Algoe, onderzoeker aan de Anton de Kom Universiteit (AdeKUS) en spreker bij de paneldiscussie “Vrouwen in de Politiek”, zegt dat hoewel meer vrouwen de politiek instappen, de machtsdynamiek op hogere niveaus vaak in het voordeel van mannen werkt. Ondanks vrouwenbewegingen-initiatieven is er weinig verandering en wordt vaak aan “Fisti Prodo” gedaan, wat inhoudt dat het vaak om schijnmaatregelen gaat zonder echte vooruitgang.
Vanessa Limon, voorzitter van de Women Power & Politics Foundation en organisator van de paneldiscussie, voegt toe dat vrouwen vaak onzichtbaar zijn: “Hoewel ze er zijn, hoor je weinig van ze.” Ze benadrukt dat het belangrijk is om vanuit persoonlijk leiderschap kansen te grijpen.
Om echte verandering te bereiken, is het nodig een betere situatie te creëren. De vraag die tijdens deze paneldiscussie centraal staat, is: “Hoe zien vrouwen hun eigen rol in deze dynamische context? Welke ruimte zien zij voor zichzelf van privé naar sociaal, en uiteindelijk in de politiek?”, zegt Kirti.De paneldiscussie vindt plaats op zondag 2 maart.