Bron: Associated Press – door Samy Magdy en Abdel Kareem Hana
KHAN YUNIS, Gaza – Twee jaar geleden droomde de 18-jarige Sarah Qanan nog van een carrière als arts. Nu woont ze in een tent in Gaza en zegt ze: “Ik probeer alleen te overleven.”
Sinds de oorlog in oktober 2023 heeft Israël honderden scholen verwoest. Volgens de VN zijn bijna 90% van de onderwijsgebouwen ernstig beschadigd of volledig onbruikbaar. Tienduizenden Palestijnse studenten zijn op de vlucht of leven in tentenkampen zonder lesmateriaal, elektriciteit of internet.
“We proberen het leren te redden van een generatie die alles is kwijtgeraakt,” zegt Mohammed Abu Nada van het ministerie van Onderwijs. Veel studenten, vooral meisjes, hebben hun studies volledig moeten stopzetten. Door bombardementen is ook afstandsonderwijs vrijwel onmogelijk geworden.
UNICEF waarschuwt voor blijvende schade. “Kinderen in Gaza zijn gevangen in een cyclus van angst, verlies en trauma,” aldus woordvoerder Rossaine Bollen.
Israël zegt met zijn aanvallen Hamas-strijders te willen raken, maar veel burgers, waaronder kinderen en studenten, zijn slachtoffer. Inmiddels zijn meer dan 600 onderwijsinstellingen beschadigd of vernietigd.
“Ooit droomden we van de toekomst,” zegt Sarah. “Nu dromen we ervan om te overleven.”
- Hoofdmonnik Shaolintempel in China onderzocht wegens fraude…..
- TotalEnergies en APA investeren ruim US$ 2,3 miljoen in mod…..
- Winston Lame pleit voor meer betrokkenheid jongeren in over…..
- In Memoriam..
- Vierkoppige internationale bemanning arriveert binnen 15 uu….
- DE POLITIEKE RUILHANDEL..
- OM: Sancties op uitvoeren van 10.000 US dollar of meer..
- Diefstallen en vernielingen bij autohandel: verdachte aange…..
- PYROMANEN, STOP MET BRAND STICHTEN!..
- Waarom is reizen naar en uit Suriname zo ingewikkeld?.
- Bee bezoekt Pensioensfonds en Kustwacht Suriname..
- EEN GEBAAR VAN SOLIDARITEIT DAT NAVOLGING VERDIENT..
- Renovatie ’s Lands Hospitaal via Gran Morgu Healthcare-proj…..
- Justitieminister Monorath wil feiten op tafel na verdwijnin…..
- ERFELIJK BELAST..
- Volop zon op deze zondag.
- Dienstverlening Afdeling Rijbewijzen nu volledig digitaal..
- Ouders laten kind achter op luchthaven Barcelona..
- Macron leidt erkenning van Palestina in VN.
- Steven Ruben Lodik (55) Paramaribo 27-7-2025..
- Donice Marleen Patricia Udenhout (68) Amsterdam 31-7-2025..