Bron: Associated Press – door Samy Magdy en Abdel Kareem Hana
KHAN YUNIS, Gaza – Twee jaar geleden droomde de 18-jarige Sarah Qanan nog van een carrière als arts. Nu woont ze in een tent in Gaza en zegt ze: “Ik probeer alleen te overleven.”
Sinds de oorlog in oktober 2023 heeft Israël honderden scholen verwoest. Volgens de VN zijn bijna 90% van de onderwijsgebouwen ernstig beschadigd of volledig onbruikbaar. Tienduizenden Palestijnse studenten zijn op de vlucht of leven in tentenkampen zonder lesmateriaal, elektriciteit of internet.
“We proberen het leren te redden van een generatie die alles is kwijtgeraakt,” zegt Mohammed Abu Nada van het ministerie van Onderwijs. Veel studenten, vooral meisjes, hebben hun studies volledig moeten stopzetten. Door bombardementen is ook afstandsonderwijs vrijwel onmogelijk geworden.
UNICEF waarschuwt voor blijvende schade. “Kinderen in Gaza zijn gevangen in een cyclus van angst, verlies en trauma,” aldus woordvoerder Rossaine Bollen.
Israël zegt met zijn aanvallen Hamas-strijders te willen raken, maar veel burgers, waaronder kinderen en studenten, zijn slachtoffer. Inmiddels zijn meer dan 600 onderwijsinstellingen beschadigd of vernietigd.
“Ooit droomden we van de toekomst,” zegt Sarah. “Nu dromen we ervan om te overleven.”
- WILLEM CAMPAGNESTRAAT OOK STUK..
- Akkoord EU en VS: Amerikaanse importheffingen van 15 procen…..
- Jah Hands Baas slaat bredere muzikale weg in met nieuwe sin…..
- Stephen Tsang wordt minister van Openbare Werken..
- Stephen Tsang keert terug als minister van Openbare Werken..
- Gracia Ormskirk: “Dirk Currie is deskundig genoeg om minist…..
- Lijk geborgen van 40-jarige bootsman..
- LAST MINUTE WOEKER..
- Regering gaat zich inzetten voor SLM en luchtvaartsector..
- Tienden..
- Tienden..
- Duizenden wachten op voedsel, kinderen sterven aan honger i…..
- Ronald Snijders brengt single uit in verband met 50 jaar Sr…..
- Volksgezondheidsdirecteur: Inzetten van gezondheidsassisten…..
- NIEUWKOMERS..
- Shemar Rier pleit voor herinvoering van Jeugdparlement..
- Wan Okasi: ‘Moeilijke economische situatie geen excuus mens…..
- LOCAL CONTENT NIET ZALIGMAKEND..
- ‘Schaakonderwijs structureel onderdeel schoolsportvisie…..
- Verdachte smeekt om vrijlating: “Ik heb niets gedaan”..
- NA HET SPEKTAKEL: SURINAME TERUG IN DE REALITEIT..