De Pan American Health Organization (PAHO) heeft bekendgemaakt dat er in 2025 al 12.786 gevallen van Oropouche-virusinfectie zijn vastgesteld in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied. Het virus wordt overgebracht door kleine muggen en de Culicoides paraensis (mampira) en veroorzaakt klachten die sterk lijken op dengue, chikungunya en zika.
Situatie in de regio
Volgens de PAHO is de uitbraak geconcentreerd in elf landen. Brazilië registreerde de hoogste aantallen met 11.888 gevallen, waarvan vijf dodelijk. Daarnaast zijn 28 gevallen gemeld in Cuba en bevestigde Guyana dit jaar één besmetting.
Het Centraal Laboratorium van het Bureau Openbare Gezondheidszorg (BOG) voert al maanden testen uit op zowel Oropouche- als Mayaro-virus. Tot nu toe zijn er in Suriname geen positieve gevallen vastgesteld.
Symptomen van Oropouche
De eerste klachten ontstaan doorgaans drie tot tien dagen na de beet van een besmet insect en kunnen bestaan uit:
– plotselinge koorts
– hoofdpijn
– misselijkheid en braken
– spier- en gewrichtspijn
– huiduitslag
In zeldzame gevallen kan de infectie leiden tot hersenvlies- of hersenontsteking. Er is geen specifieke behandeling beschikbaar, maar de meeste patiënten herstellen vanzelf binnen één tot twee weken.
Preventie en maatregelen
Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid roept iedereen die bovengenoemde klachten ervaart op om direct contact op te nemen met een arts of medische instelling.
Daarnaast wordt de bevolking geadviseerd om:
– broedplaatsen van muggen en andere insecten op te ruimen,
– insectenwerende middelen, beschermende kleding en klamboes te gebruiken,
– alert te blijven op symptomen en tijdig medische hulp in te schakelen.
Het ministerie benadrukt dat vroegtijdige signalering en preventie cruciaal zijn om de verspreiding van Oropouche en andere door vectoren overgedragen ziekten in Suriname te voorkomen.
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..
- Herinner je je de Huajiang Canyon Bridge in Guizhou nog?..
- Ouders bezorgd over toegewezen school voor leerlingen OS Af…..
- Influencers vertrekken naar India voor internationaal uitwi…..
- Voorstel naamsverandering ministerie Justitie en Politie..
- Palestijnse generatie raakt vrijwel volledig toegang tot on…..
- Tsang wil alle informatie rond Van ‘t Hogeruystraat eerst o…..
- Ramautarsing: ‘Als je rijk wilt worden, word dan ondernemer…..
- Dirk Currie wordt dinsdag beëdigd als minister van Onderwij…..
- VAN ‘T HOGERHUYSSTRAAT, IDB EN RECHTERLIJKE MACHT..
- Gerookte Atlantische zalmfilet en Begro-diepvrieserwten ter…..
- Korpschef ontboden door minister Monorath..
- Minister Manorath bespreekt uitdagingen brandweer tijdens k…..
- Essed: ´Twijfels over geschiktheid deel van kabinet’..
- Het gezin Hermandad..
- Aanhouding na dodelijke aanvaring: 8-jarig meisje overlijdt…..
- Suriname bevordert regionale diplomatie met eerste CARICOM–…..
- IDB bevestigt zuivere procedure bij miljoenenproject Van ’t…..