De Pan American Health Organization (PAHO) heeft bekendgemaakt dat er in 2025 al 12.786 gevallen van Oropouche-virusinfectie zijn vastgesteld in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied. Het virus wordt overgebracht door kleine muggen en de Culicoides paraensis (mampira) en veroorzaakt klachten die sterk lijken op dengue, chikungunya en zika.
Situatie in de regio
Volgens de PAHO is de uitbraak geconcentreerd in elf landen. Brazilië registreerde de hoogste aantallen met 11.888 gevallen, waarvan vijf dodelijk. Daarnaast zijn 28 gevallen gemeld in Cuba en bevestigde Guyana dit jaar één besmetting.
Het Centraal Laboratorium van het Bureau Openbare Gezondheidszorg (BOG) voert al maanden testen uit op zowel Oropouche- als Mayaro-virus. Tot nu toe zijn er in Suriname geen positieve gevallen vastgesteld.
Symptomen van Oropouche
De eerste klachten ontstaan doorgaans drie tot tien dagen na de beet van een besmet insect en kunnen bestaan uit:
– plotselinge koorts
– hoofdpijn
– misselijkheid en braken
– spier- en gewrichtspijn
– huiduitslag
In zeldzame gevallen kan de infectie leiden tot hersenvlies- of hersenontsteking. Er is geen specifieke behandeling beschikbaar, maar de meeste patiënten herstellen vanzelf binnen één tot twee weken.
Preventie en maatregelen
Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid roept iedereen die bovengenoemde klachten ervaart op om direct contact op te nemen met een arts of medische instelling.
Daarnaast wordt de bevolking geadviseerd om:
– broedplaatsen van muggen en andere insecten op te ruimen,
– insectenwerende middelen, beschermende kleding en klamboes te gebruiken,
– alert te blijven op symptomen en tijdig medische hulp in te schakelen.
Het ministerie benadrukt dat vroegtijdige signalering en preventie cruciaal zijn om de verspreiding van Oropouche en andere door vectoren overgedragen ziekten in Suriname te voorkomen.
- ICS/IMS-training afgerond: meer dan 80 professionals gecert…..
- Frisse wind of dekmantel?..
- Politieschandalen versnelden vertrek korpschef Isaacs..
- Schooldirecteuren moeten nieuwe slagingsnormen hanteren voo…..
- Opleiding exercitie-instructeurs hervat na zestien jaar..
- Voorbereidingen begrotingen 2025 en 2026 in gang..
- VERKEERSCHAOS EN DE “SLIMMERIKKEN”..
- Na zestien jaar weer exercitie instructeursopleiding voor p…..
- Joan Mac-Intosh zet zich in voor autisme-bewustwording in S…..
- Suriname in regionale top vier met laagste benzineprijzen..
- Dochter en schoonzoon aangehouden na dodelijke familieruzie..
- Verkeersveiligheidsinstituut Suriname slaat alarm over erns…..
- Vakbond Newmont slaat alarm: Newmont wil 10-15 procent werk…..
- TotalEnergies lanceert officieel Scholarship Programma in S…..
- Herstructurering en strengere controle binnen ministerie SO…..
- President Simons beëdigt nieuwe Staatsraad..
- Aanvang begrotingsbehandeling op dinsdag 12 augustus..
- Acht jaar voor doodslag op oom..
- Monorath: ‘Wat niet goed is, hoort er niet bij’..
- Vakbond Newmont vraagt VWA tot zorgvuldige beoordeling voor…..
- Ministersteam voltallig met beëdiging Onderwijsminister Cur…..