Het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) pakt momenteel de meest gevaarlijke en urgente wegen aan. Dit zei minister Stephen Tsang maandag tijdens de regeringspersconferentie op het presidentieel paleis. Hij gaf bij deze gelegenheid meer duidelijkheid over de aanpak van de slechte wegen.
Op een vraag over de werkzaamheden aan de Van ‘t Hogerhuysstraat, gaf de OWRO-minister aan dat het probleem van de slechte wegen landelijk is. Ten aanzien van de meest urgente aanpak noemde hij onder meer de werkzaamheden aan de Schmeltzweg en de Afobakaweg. Minister Tsang gaf aan dat grootschalige projecten momenteel niet mogelijk zijn, gezien de beperkte ruimte in de begroting voor 2025.
Onderhoud en afwateringDe regeringsfunctionaris benadrukte dat het probleem in Suriname voornamelijk ligt bij het onderhoud van de infrastructuur. Hij gaf aan dat de afwatering van de wegen net zo belangrijk is als de wegen zelf. “Als de afwatering niet goed is, dan kan je lappen hoeveel je wil, de wegen gaan toch kapot”, aldus de minister. Er wordt nu gekeken wat er in de begroting van 2026 kan worden opgenomen voor het onderhoud van wegen en goten.
Overleg voortgang en financieringMinister Tsang meldt verder dat hij deze week een overleg heeft met de Wegenautoriteit om de voortgang van het beheer en onderhoud van de primaire wegen te bespreken. Daarnaast gaf hij aan dat er financiële ruimte is door toezeggingen van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), maar dat er nog in regeringsverband besloten moet worden wat hiermee mogelijk is.
- OM EIST 14 JAAR GEVANGENIS VOOR BEROVING, VERKRACHTING EN B….
- OM eist 10 jaar voor doodslag op oom..
- Geslaagde open dagen bij het Openbaar Ministerie Suriname..
- Volksgezondheid: Schrijnende situatie Petronella Ziekenhuis…..
- Minister Monorath: “Veiligheid tijdens vakantieseizoen is t…..
- VS verdubbelt beloning voor informatie over president Madur…..
- OM eist 14 jaar voor beroving, verkrachting en brandstichti…..
- UNDP blijft Suriname ondersteunen..
- Suriname ontvangt US$ 16 miljoen schuldkwijtschelding van C…..
- Start Exercitie-Instructeursopleiding..
- Zorg in Wageningen heeft problemen..
- President Simons beëdigt nieuwe leden Staatsraad..
- Voorzieningen internationale gezondheidsregels ontbreken bi…..
- Yigal Bergen boekt eerste Surinaamse zege ooit op Davis Cup..
- Vakbond Newmont: ‘Verdere afvloeiing personeel een stap te …..
- Kennismaking en begrotingsbespreking EZ met Vaste Commissie…..
- Rookontwikkeling door oververhitte powerbank aan boord van …..
- Alex Wilfred Oscar Held (74) Amsterdam, Nederland 5-8-2025..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van kwetsbare patië…..
- Rechtenstudenten strijden tegen pesten op basisschool Sharr…..
- Claudetta Toney Universiteit opent deuren voor Surinaams te…..