Het ministerie van Openbare Werken (OW) verricht werkzaamheden bij de Jagtlustsluis in het district Commewijne. Op woensdag 26 februari 2025 is gestart met het vervangen van de bestaande duiker door drie strengen ARMCO-buizen en het heien van stalen damwanden.
Het is de bedoeling dat de werkzaamheden binnen negen maanden worden afgerond. OW-minister Riad Nurmohamed benadrukt dat deze werken een oplossing moeten bieden voor de ontwateringsproblemen waarmee het district al lange tijd kampt. De werkzaamheden zijn al enige tijd in de planning geweest.
Minister Nurmohamed licht het project als volgt toe: “Er was vroeger hier een brugje, maar dat was afgeschreven en ingestort. Het was daarna jarenlang moeilijk om de ontwatering goed te regelen. Er was een tijdelijke oplossing gecreëerd met een container onder de weg, maar deze was al in een gevaarlijke staat beland. Hetwas hoog tijd om het oude systeem te vervangen.”
Bij het vervangen van het oude systeem zal van innovatieve technieken gebruik worden gemaakt. “We gaan geen sluis plaatsen zoals voorheen, maar we installeren een automatisch systeem dat zorgt voor het waterbeheer van dit gebied”, legt minister Nurmohamed uit. Hij voegt eraan toe: “Eerder moesten de sluizen handmatig bediend worden, maar we stappen over op automatische klepduikersystemen, zoals we eerder hebben gedaan bij Weg naar Zee.”
Daarnaast worden er kunststofonderdelen, zoals kunststofkleppen, geïntroduceerd. “Deze materialen roesten niet en zijn veel duurzamer. Het systeem wordt zelfregulerend en hoeft alleen maar eens in de zes maanden gecontroleerd te worden op eventuele verstoppingen”, aldus de bewindsman. Afgelopen week zijn er ook al werkzaamheden voor het ontwateringsprobleem van start gegaan langs de Oost-Westverbinding in Coronie.
- Santokhi en Ali bespreken voortgang brug Corantijnrivier..
- Bhikharie: gross van producten uit India zijn niet vreemd v…..
- Hof en Orde van Advocaten houden historisch congres..
- Oproep om te kiezen voor een vrouwelijke president: Een nie…..
- Ook Jogging-track te Lelydorp in samenwerking met India ger…..
- Eline Daisy Octavia Deul (91) Rotterdam 3-2-2025..
- Henna Lilian Henry (73) Paramaribo 30-1-2025..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven deze maand naar Herman Goodi…..
- Bee wacht verantwoording van president af rond in opspraak …..
- Ambassadeur Gupta: Voedselproject India kost US$ 10 miljoen..
- Zoete wraak basketballers Yellow Birds op CLD..
- “DE VS DENKT DAT REVOLUTIONAIREN TERRORISTEN ZIJNR…..
- Bee voorkomt dat Landvreugd uitleg geeft over zijn integrit…..
- BIZA beschuldigt Financiën voor uitdagingen bij terinzagele…..
- Santokhi: ‘Je hoeft niet van Chan te houden, Chan houdt wel…..
- Overvolle vuilstortplaats in Moengo baart districtscommissa…..
- Narcotica Brigade voert surveillances uit..
- Minister Ramdin heeft grote kans om Caribische vertegenwoor…..
- DNA bezorgd over controle kiezerslijst in het binnenland..
- Tandarts in woning overvallen en beroofd..
- Minister Landvreugd op het matje geroepen om verzuim terinz…..