Het ministerie van Openbare Werken (OW) is begonnen met werkzaamheden voor het onderhoud van het dijklichaam en de aanpak van het ontwateringsprobleem in Coronie. De officiële start van de werkzaamheden vond plaats op maandag 24 februari 2025. De planning is om elk van de projecten binnen zes maanden te voltooien.
Het ontwaterings- en rehabilitatieproject maakt deel uit van een landelijk groot project. “De projecten worden gefinancierd uit de lokale begroting, waarbij elk district de kans krijgt om projecten uit te voeren. In 2020 werd het waterprobleem in Nickerie als eerste opgelost, waardoor Nickerie vandaag de dag niet meer onder water staat. De pompgemalen en duikers zijn daar gerepareerd, wat het waterprobleem heeft verholpen”, zegt minister Riad Nurmohamed van OW.
Het ontwateringsprobleem wordt aangepakt door de sluizen langs de Oost-Westverbinding te rehabiliteren of volledig te vervangen, inclusief katrollen en sluisdeuren. Ook de civieltechnische constructies op de zeedijk worden vernieuwd, en niet-werkende pompgemalen zullen worden vervangen. De semi-natuurlijke dijk in Coronie, die bestaat uit rotsen, klei en vegetatie, krijgt grondig onderhoud.
“Waterbeheer is altijd een belangrijk thema geweest voor Coronie. Er was aanvankelijk geen geld voor ingrepen, maar de natuur heeft geholpen: slip is aangekomen, het zeewater is teruggetrokken en de mangroven groeien, wat de biodiversiteit herstelt. De hoop is dat de mangrovenbomen in Coronie binnen een jaar 10 meter hoog worden, wat de kust op lange termijn zal beschermen”, deelt minster Nurmohamed mee.
Daarnaast wordt de weg tussen Jenny en Henar weer aangepakt, een project dat eerder werd stopgezet door financiële problemen. Als onderdeel van het ontwaterings- en rehabilitatieproject worden pompgemalen en sluizen gerehabiliteerd. De bewindsman kondigde aan dat de bouw van een semi-dijk naar Zee en nieuwe pompgemalen in Saramacca binnen twee weken start. Het doel is om het wateroverlastprobleem onder controle te krijgen, zodat gebieden niet meer onder water komen te staan.
- Brunswijk uit kritiek op controle kiezerslijsten binnenland..
- Daders nemen buit van SRD 80.000 en US$ 4500 mee..
- Vicepresident uit kritiek op gang van zaken rond controle k…..
- Markoesa-project krijgt nieuwe injectie..
- Man met illegaal vuurwapen in verzekering gesteld..
- Pg Paragsingh oriënteert zich te Apoera..
- Abrahams kondigt maatregelen aan tegen OM bij regeermacht N…..
- NDP: na politieke vervolging is er nu gerechtigheid..
- Grote drukte bij de afgifte van Moni Karta..
- Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’..
- Sportorganisaties ontvangen pakket met sportartikelen..
- VS bevriest financiering voor veiligheidsmissie tegen Haïti…..
- Abrahams: NDP zal na verkiezingen ‘juiste maatregelen’ tref…..
- Surinaamse man veroordeeld tot drie jaar cel in België voor…..
- Gewelddadige diefstal op Kennedyweg: slachtoffers beroofd o…..
- Verklaring NDP: Gerechtigheid?..
- Delreo Newman volgt Mike Antonius op als voorzitter Canto..
- President vraagt internationale bedrijven om te investeren..
- Procureur-Generaal brengt oriëntatiebezoek aan Apoera..
- 14-jarige MULO-scholier opgepakt voor bedreigende uitlating…..
- Passagier in taxi te Stolkertsijver opgepakt voor bezit vuu…..