Het ministerie van Openbare Werken (OW) is begonnen met werkzaamheden voor het onderhoud van het dijklichaam en de aanpak van het ontwateringsprobleem in Coronie. De officiële start van de werkzaamheden vond plaats op maandag 24 februari 2025. De planning is om elk van de projecten binnen zes maanden te voltooien.
Het ontwaterings- en rehabilitatieproject maakt deel uit van een landelijk groot project. “De projecten worden gefinancierd uit de lokale begroting, waarbij elk district de kans krijgt om projecten uit te voeren. In 2020 werd het waterprobleem in Nickerie als eerste opgelost, waardoor Nickerie vandaag de dag niet meer onder water staat. De pompgemalen en duikers zijn daar gerepareerd, wat het waterprobleem heeft verholpen”, zegt minister Riad Nurmohamed van OW.
Het ontwateringsprobleem wordt aangepakt door de sluizen langs de Oost-Westverbinding te rehabiliteren of volledig te vervangen, inclusief katrollen en sluisdeuren. Ook de civieltechnische constructies op de zeedijk worden vernieuwd, en niet-werkende pompgemalen zullen worden vervangen. De semi-natuurlijke dijk in Coronie, die bestaat uit rotsen, klei en vegetatie, krijgt grondig onderhoud.
“Waterbeheer is altijd een belangrijk thema geweest voor Coronie. Er was aanvankelijk geen geld voor ingrepen, maar de natuur heeft geholpen: slip is aangekomen, het zeewater is teruggetrokken en de mangroven groeien, wat de biodiversiteit herstelt. De hoop is dat de mangrovenbomen in Coronie binnen een jaar 10 meter hoog worden, wat de kust op lange termijn zal beschermen”, deelt minster Nurmohamed mee.
Daarnaast wordt de weg tussen Jenny en Henar weer aangepakt, een project dat eerder werd stopgezet door financiële problemen. Als onderdeel van het ontwaterings- en rehabilitatieproject worden pompgemalen en sluizen gerehabiliteerd. De bewindsman kondigde aan dat de bouw van een semi-dijk naar Zee en nieuwe pompgemalen in Saramacca binnen twee weken start. Het doel is om het wateroverlastprobleem onder controle te krijgen, zodat gebieden niet meer onder water komen te staan.
- ‘Platform Grondzaken’ ingesteld voor grondprobl…..
- ‘OPTSU optie om Suriname blijvend uit armoede te halen’..
- Omzetting Telesur naar NV maakt overeenkomst met Samsung mo…..
- Lichte regen in de ochtend en buien in de middag..
- SLM vliegt weer op route Paramaribo-Cayenne-Belem..
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..
- Irène Sijpenhof – Belfor (81) Amsterdam 16-2-2025..
- Naomi Eliza Robinson (95) Paramaribo 16-2-2025..
- Onderzoek moord inspecteur Gooding voor 3e keer opgestart..
- Eddy Wijngaarde ontvangt Rotary Vocational Excellence Award…..
- Voor dodelijk aangereden door bromfietser..
- OPTSU streeft naar 8 zetels; wil een optie zijn..
- VS-deportaties leggen mensensmokkel vanuit India via Surina…..
- Inkomsten SWM nog niet op het gewenste niveau..
- KPS voert Operatie Blitz uit..
- Suriname evalueert corruptiebestrijding tijdens UNCAC revie…..
- Illegale vissers aangehouden, vergunninghouders betalen fik…..
- Twee Guyanezen aangehouden na drugsinval Ladesmastraat..
- Sollicitaties voor Ordedienst verkiezingen 2025 begonnen..
- OPTSU wordt sterke optie voor Surinaamse kiezers..