Het ministerie van Openbare Werken (OW) is vandaag gestart met werkzaamheden bij de Jagtlustsluis in het district Commewijne. Het project omvat het vervangen van de bestaande duiker door drie strengen ARMCO-buizen en het heien van stalen damwanden. De werkzaamheden moeten binnen negen maanden afgerond zijn. OW-minister Riad Nurmohamed, benadrukt dat de werkzaamheden noodzakelijk zijn om de langdurige ontwateringsproblemen in het district op te lossen.
De werkzaamheden zijn al geruime tijd in de planning. Minister Nurmohamed legde het project als volgt uit: “Eerder was er hier een brug, maar die was afgeschreven en ingestort. Hierdoor was het jarenlang lastig om de ontwatering goed te regelen. Een tijdelijke oplossing met een container onder de weg was gecreëerd, maar deze bevond zich inmiddels in een gevaarlijke staat. Het was hoog tijd om het oude systeem te vervangen.”
De minister wees erop dat het ontwateringsprobleem al meer dan vijf jaar speelt. “Toen ik aantrad, was dit een van de eerste zaken die mijn aandacht vroegen. Door beperkte middelen was er echter weinig vooruitgang. Nu we meer financiële ruimte hebben, kunnen we eindelijk de ontwateringswerken grondig aanpakken.”
Bij de vervanging van het oude systeem wordt gebruik gemaakt van innovatieve technieken. “We zullen geen sluis installeren zoals voorheen, maar een automatisch systeem dat zorgt voor het waterbeheer van dit gebied,” legde minister Nurmohamed uit.
“In het verleden moesten de sluizen handmatig bediend worden, maar we stappen over op automatische klepduikersystemen, zoals we eerder hebben toegepast bij Weg naar Zee,” voegde hij eraan toe.
Daarnaast worden kunststofonderdelen, zoals kunststofkleppen, geïntroduceerd. “Deze materialen roesten niet en zijn veel duurzamer. Het systeem zal zelfregulerend zijn en hoeft slechts één keer per zes maanden gecontroleerd te worden op verstoppingen,” aldus de bewindsman.
- Column: Kop op, Issam Asinga!..
- NDP presenteert verkiezingsprogramma 2025-2030 in Ocer..
- President Santokhi aangekomen in Barbados..
- Slechts 16,07 procent kustvlakte checkt kiezerslijsten..
- Minister Amoksi bezorgd over explosieve stijging overuren b…..
- Het pensioenstelsel van Suriname:..
- VSB organiseert discussieavond over goed bestuur en duurzam…..
- ABOP en Amazone Partij Suriname tekenen overeenkomst..
- Bus- en boothouders roeren zich..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden – 19 Februari 2025..
- NDP presenteert 12 strategische pijlers..
- Wijngaarde geëerd met Rotary Vocational Excellence Award..
- Nibte: “Coronianen moeten niet ontmoedigd worden door nieuw…..
- Voetgangster (43) overlijdt na te zijn aangereden door brom…..
- Illegale Guyanese vissers land uitgezet..
- Guyanese soldaten gewond in betwist gebied na aanval door g…..
- Brunswijk gehoord door OM over schuilplaats Bouterse..
- Vooruitgang in de toegankelijkheid tot hoger onderwijs blij…..
- Shell start boorcampagne in offshore Suriname: eerste put i…..
- President in Barbados aangekomen voor Caricom-top..
- ROS-minister belooft snelle afhandeling bevordering ambtena…..