Het ministerie van Openbare Werken (OW) is vandaag gestart met werkzaamheden bij de Jagtlustsluis in het district Commewijne. Het project omvat het vervangen van de bestaande duiker door drie strengen ARMCO-buizen en het heien van stalen damwanden. De werkzaamheden moeten binnen negen maanden afgerond zijn. OW-minister Riad Nurmohamed, benadrukt dat de werkzaamheden noodzakelijk zijn om de langdurige ontwateringsproblemen in het district op te lossen.
De werkzaamheden zijn al geruime tijd in de planning. Minister Nurmohamed legde het project als volgt uit: “Eerder was er hier een brug, maar die was afgeschreven en ingestort. Hierdoor was het jarenlang lastig om de ontwatering goed te regelen. Een tijdelijke oplossing met een container onder de weg was gecreëerd, maar deze bevond zich inmiddels in een gevaarlijke staat. Het was hoog tijd om het oude systeem te vervangen.”
De minister wees erop dat het ontwateringsprobleem al meer dan vijf jaar speelt. “Toen ik aantrad, was dit een van de eerste zaken die mijn aandacht vroegen. Door beperkte middelen was er echter weinig vooruitgang. Nu we meer financiële ruimte hebben, kunnen we eindelijk de ontwateringswerken grondig aanpakken.”
Bij de vervanging van het oude systeem wordt gebruik gemaakt van innovatieve technieken. “We zullen geen sluis installeren zoals voorheen, maar een automatisch systeem dat zorgt voor het waterbeheer van dit gebied,” legde minister Nurmohamed uit.
“In het verleden moesten de sluizen handmatig bediend worden, maar we stappen over op automatische klepduikersystemen, zoals we eerder hebben toegepast bij Weg naar Zee,” voegde hij eraan toe.
Daarnaast worden kunststofonderdelen, zoals kunststofkleppen, geïntroduceerd. “Deze materialen roesten niet en zijn veel duurzamer. Het systeem zal zelfregulerend zijn en hoeft slechts één keer per zes maanden gecontroleerd te worden op verstoppingen,” aldus de bewindsman.
- Duitse conservatieven winnen verkiezingen..
- Phillipusdorp ontvangt middelen ter bevordering van gemeens…..
- Acht jeugdige voor gekwalificeerd diefstal ingehouden..
- VIS-manager Lo Fo Wong: ‘Digitaal scoresysteem positief bev…..
- Schokkende lawine bij populaire trekkingplek in Yunnan, Chi…..
- Misiekaba breekt lans voor vrouwen tijdens NDP-massameeting..
- Nota van wijziging grondenrechten grove schending van recht…..
- Verbazing, afschuw en woede om ingrijpend gewijzigd wetsont…..
- Simons vindt het tijd voor een nieuwe revolutie..
- President geeft vergunning voor opzetten particulier zieken…..
- Apetina heeft weer stroom..
- Column: Borrelpraat no. 860..
- Jaguar ‘terroriseert’ bewoners van Powakka..
- ACT Guianas over nota van wijziging wet collectieve rechten…..
- Actie bond ROS tijdelijk opgeschort na concrete afspraken..
- NDP klaar om regeermacht over te nemen..
- Scoutingvrijwilligers gehuldigd voor decennialange inzet..
- VICIEUZE CIRKEL..
- NDP goochelt met geld en woorden..
- Padvinders en vrijwilligers gewaardeerd voor hun inzet..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden – 23 Februari 2025..