Het ministerie van Openbare Werken (OW) is gisteren officieel gestart met grootschalige werkzaamheden in Coronie. Het project omvat zowel het onderhoud van het dijklichaam als de aanpak van het hardnekkige ontwateringsprobleem in het district. Minister Riad Nurmohamed van OW hoopt met deze inspanningen een einde te maken aan de wateroverlast waar de bewoners al jarenlang mee kampen.
De werkzaamheden, die naar verwachting zes maanden in beslag zullen nemen, maken deel uit van een landelijk project waarbij elk district de kans krijgt om projecten uit te voeren. “De projecten worden gefinancierd uit de lokale begroting,” stelt minister Nurmohamed. “We hebben in 2020 al succesvol het waterprobleem in Nickerie aangepakt, en nu is Coronie aan de beurt.”
De aanpak van het ontwateringsprobleem omvat de rehabilitatie en vervanging van sluizen langs de Oostwestverbinding, inclusief katrollen en sluisdeuren. Ook de civieltechnische constructies op de zeedijk worden vernieuwd en niet-werkende pompgemalen worden vervangen. De semi-natuurlijke dijk in Coronie, bestaande uit rotsen, klei en vegetatie, krijgt een grondige onderhoudsbeurt.
“Waterbeheer is altijd een belangrijk thema geweest voor Coronie,” benadrukt de minister. “De natuur heeft ons geholpen met de aanvoer van slip en de groei van mangroven, maar nu is het tijd voor structurele oplossingen.” De hoop is dat de mangrovebomen in Coronie binnen een jaar 10 meter hoog zullen zijn, wat de kust op lange termijn zal beschermen.
Naast de dijken en waterhuishouding wordt ook de weg tussen Jenny en Henar aangepakt, een project dat eerder door financiële problemen was stilgelegd. Binnen twee weken zal OW ook starten met de bouw van een semi-dijk naar Zee en nieuwe pompgemalen in Saramacca. Het doel is om het wateroverlastprobleem in het hele land onder controle te krijgen, zodat gebieden niet meer onder water komen te staan.
- Verkiezingen mei 2025: Gewijzigd kiesstelsel, veranderde pr…..
- Kritische reflectie bij symposium ‘Statuut, onafhankelijkhe…..
- Overeenkomst van US$ 20 miljoen met SFD voor verbetering el…..
- Suriname ondergaat eerste evaluatie van implementatie VN-ve…..
- Minister Sewdien: “Suriname zet grote stappen in export van…..
- Regering stimuleert woningbezit: 7% lening aangepast..
- Ramdin pleit voor hervorming en samenwerking bij OAS kandid…..
- Surinaamse aandelenmarkt kan groeien met innovatie en dagel…..
- LVV draagt vernieuwde bruggen Laarwijk over aan gemeenschap..
- Suriname heeft dingen energie-sectorplan nodig..
- SVB verwelkomt twintig nieuwe scheidsrechters..
- In totaal 102 Venezolanen gearresteerd bij illegale overste…..
- Lösche: No kleur ing tap ding, je moet niet op ze stemmen..
- Rudisa Bakery NV behaalt prestigieuze SQF-certificering..
- Data Privacy in Suriname: Belemmering of Kans?..
- Mushroomteelt kan lucratief blijken voor Caribische markt..
- Oproep aan president Santokhi: geef het goede voorbeeld, re…..
- Nog uitdagingen bij aanpak grondproblemen..
- Binnen drie jaar vijf grote internationale hotels in Surina…..
- Paho waarschuwt voor verhoogd risico dengue-uitbraken door …..
- Milieukenner pleit voor betere Chinalco-deal..