Het ministerie van Openbare Werken (OW) is gisteren officieel gestart met grootschalige werkzaamheden in Coronie. Het project omvat zowel het onderhoud van het dijklichaam als de aanpak van het hardnekkige ontwateringsprobleem in het district. Minister Riad Nurmohamed van OW hoopt met deze inspanningen een einde te maken aan de wateroverlast waar de bewoners al jarenlang mee kampen.
De werkzaamheden, die naar verwachting zes maanden in beslag zullen nemen, maken deel uit van een landelijk project waarbij elk district de kans krijgt om projecten uit te voeren. “De projecten worden gefinancierd uit de lokale begroting,” stelt minister Nurmohamed. “We hebben in 2020 al succesvol het waterprobleem in Nickerie aangepakt, en nu is Coronie aan de beurt.”
De aanpak van het ontwateringsprobleem omvat de rehabilitatie en vervanging van sluizen langs de Oostwestverbinding, inclusief katrollen en sluisdeuren. Ook de civieltechnische constructies op de zeedijk worden vernieuwd en niet-werkende pompgemalen worden vervangen. De semi-natuurlijke dijk in Coronie, bestaande uit rotsen, klei en vegetatie, krijgt een grondige onderhoudsbeurt.
“Waterbeheer is altijd een belangrijk thema geweest voor Coronie,” benadrukt de minister. “De natuur heeft ons geholpen met de aanvoer van slip en de groei van mangroven, maar nu is het tijd voor structurele oplossingen.” De hoop is dat de mangrovebomen in Coronie binnen een jaar 10 meter hoog zullen zijn, wat de kust op lange termijn zal beschermen.
Naast de dijken en waterhuishouding wordt ook de weg tussen Jenny en Henar aangepakt, een project dat eerder door financiële problemen was stilgelegd. Binnen twee weken zal OW ook starten met de bouw van een semi-dijk naar Zee en nieuwe pompgemalen in Saramacca. Het doel is om het wateroverlastprobleem in het hele land onder controle te krijgen, zodat gebieden niet meer onder water komen te staan.
- Wegafsluiting ’s avonds bij kruising brug Saramaccaka…..
- Na uitspraak kantronrechter in kwestie CBB: ‘een ongelijkhe…..
- Jeugdraad Suriname compleet na installatie Gayen Maes..
- Dodelijke Botsing tussen Bus en Vrachtwagen in Zimbabwe: 24…..
- Israël en Hamas Akkoord over Gevangenenruil tijdens Wapenst…..
- “Mi ede weri in a strafoso”..
- Paus Franciscus Opgenomen in Rome vanwege Luchtweginfectie..
- Hoofdziekenhuis van Haïti verwoest door brand te midden van…..
- Directeur SBB gaat rechtzaak aanspannen tegen leden van het…..
- Groene Ontwikkelingsstrategie overstijgt regeertermijnen..
- Hoogleraar Rampersad doet aangifte tegen Santokhi..
- Bronto Somohardjo wil dialoog over erkennen gay huwelijk..
- A20, PRO en DOE formaliseren samenwerking..
- Staatsolie: ‘Chevron start dit jaar boringen in Blok 5’..
- ‘Migranten hebben grote impact op Surinaamse arbeidsmarkt…..
- Gajadien: ‘wettelijk beperken dat politici grond of natuurl…..
- Suriname zes kerstnummers rijker..
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond..
- Man aangehouden ter zake zware mishandeling..
- Yellow Birds timmert 62 jaar aan de weg..
- Volksgezondheid doet er alles aan om denguegevallen onder c…..