Het ministerie van Openbare Werken (OW) is gisteren officieel gestart met grootschalige werkzaamheden in Coronie. Het project omvat zowel het onderhoud van het dijklichaam als de aanpak van het hardnekkige ontwateringsprobleem in het district. Minister Riad Nurmohamed van OW hoopt met deze inspanningen een einde te maken aan de wateroverlast waar de bewoners al jarenlang mee kampen.
De werkzaamheden, die naar verwachting zes maanden in beslag zullen nemen, maken deel uit van een landelijk project waarbij elk district de kans krijgt om projecten uit te voeren. “De projecten worden gefinancierd uit de lokale begroting,” stelt minister Nurmohamed. “We hebben in 2020 al succesvol het waterprobleem in Nickerie aangepakt, en nu is Coronie aan de beurt.”
De aanpak van het ontwateringsprobleem omvat de rehabilitatie en vervanging van sluizen langs de Oostwestverbinding, inclusief katrollen en sluisdeuren. Ook de civieltechnische constructies op de zeedijk worden vernieuwd en niet-werkende pompgemalen worden vervangen. De semi-natuurlijke dijk in Coronie, bestaande uit rotsen, klei en vegetatie, krijgt een grondige onderhoudsbeurt.
“Waterbeheer is altijd een belangrijk thema geweest voor Coronie,” benadrukt de minister. “De natuur heeft ons geholpen met de aanvoer van slip en de groei van mangroven, maar nu is het tijd voor structurele oplossingen.” De hoop is dat de mangrovebomen in Coronie binnen een jaar 10 meter hoog zullen zijn, wat de kust op lange termijn zal beschermen.
Naast de dijken en waterhuishouding wordt ook de weg tussen Jenny en Henar aangepakt, een project dat eerder door financiële problemen was stilgelegd. Binnen twee weken zal OW ook starten met de bouw van een semi-dijk naar Zee en nieuwe pompgemalen in Saramacca. Het doel is om het wateroverlastprobleem in het hele land onder controle te krijgen, zodat gebieden niet meer onder water komen te staan.
- Zanger/musicus Ruben Semmoh waagt zich ook aan entertainmen…..
- Ruim 71.000 personen uit bestand koopkrachtversterking geha…..
- Okanisi-volk verwerpt respectloze conceptwet grondenrechten..
- Geen ruimte voor verwarring over Tigri!..
- Dc Lewis: “Plaatselijke gemeenschap is tevreden met de Chin…..
- Bezorgde burger luidt noodklok over vermeende corruptieve p…..
- Perspectief van een Cubaanse influencer in Suriname: Het z…..
- Nieuwe uitgave Wij Slaven van Suriname ook beschikbaar voor…..
- TELESUR blij om veranderde rechtsvorm..
- Cabaretier Rayen Panday hunkert naar show in Suriname..
- Parkeren op het Onafhankelijkheidsplein is verboden..
- Horrorverhalen over mensensmokkel via Suriname..
- Sociale instellingen maken te veel fouten bij het aanvragen…..
- Telesur wordt naamloze vennootschap..
- President terug in Suriname na Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Onthutsende onthulling: president Hof zat ook op de schoot …..
- Lichte regen in de ochtend, droog in de nacht..
- DA ’91-voorzitter: ‘Suriname heeft geen behoefte aan een wa…..
- Paus Franciscus aan de beterende hand, maar nog niet uit de…..
- Paus Franciscus niet buiten levensgevaar..
- Meteodienst waarschuwt voor sterke windstoten boven kustgeb…..