Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) heeft tijdens de 16e editie van het International Infrastructure Investment and Construction Forum in Macao (China), Suriname gepositioneerd als een veelbelovend land voor internationale infrastructuurinvesteringen. In zijn toespraak tijdens het China-LAC Infrastructure Partnership Program, benadrukte de bewindsman de grote behoefte aan uitbreiding en modernisering van de Surinaamse infrastructuur, en nodigde hij internationale bedrijven uit, deel te nemen aan aankomende projecten.
“Hoewel Suriname al beschikt over essentiële infrastructuur zoals wegen, bruggen, havens en dijken, blijft verdere ontwikkeling cruciaal voor duurzame groei en economische integratie in de regio”, aldus minister Nurmohamed. Een belangrijk project dat werd aangehaald, is de voltooiing van het IIRSA-traject, dat gericht is op regionale integratie van Zuid-Amerika via infrastructuur. De hoofdverbindingsweg van oost naar west (circa 350 km) vereist een grondige upgrade.
De groeiende olie- en gasactiviteiten voor de kust van Suriname zorgen voor een toenemende vraag naar ondersteunende infrastructuur, zoals moderne havens, wegen, luchthavens, woningen en industriële faciliteiten. Ook wordt gewerkt aan het verdiepen van rivieren om de toegang tot havens te verbeteren, vaak via publiek-private samenwerkingen. Suriname is kwetsbaar gelegen langs de Atlantische kust en ondervindt hierdoor de directe gevolgen van klimaatverandering. Minister Nurmohamed benadrukte de noodzaak om bestaande infrastructuur klimaatbestendig te maken. “Tot 2040 gaan wij financiële middelen moeten reserveren voor het versterken van dijken en de aanleg van moderne pompsystemen ter bescherming tegen zeespiegelstijging en overstromingen.”
Als lid van China’s Belt and Road Initiative (BRI) ziet Suriname, volgens de bewindsman, concrete kansen voor internationale samenwerking. Chinese bedrijven zijn al actief in diverse projecten, gefinancierd door de Surinaamse overheid, de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), de Wereldbank en andere internationale instellingen.
Minister Nurmohamed riep ingenieurs- en bouwbedrijven wereldwijd op om deel te nemen aan de open internationale aanbestedingen. “Wij hanteren hoge standaarden gebaseerd op Europese en Amerikaanse normen, met nadruk op duurzaamheid, kwaliteit en klimaatbestendigheid”, aldus de bewindsman. Hij verwees tot slot naar het onlangs gepubliceerde Sustainable Infrastructure Development Plan Suriname 2050, dat een routekaart biedt voor investeringen.
The post OW-minister roept in China bedrijven op in Suriname te investeren ..
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..