PARAMARIBO – Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) heeft tijdens de International Business Conference (IBC 2025) benadrukt dat het belangrijk is voor het land om de havens aan te pakken. “Havens zijn van groot belang voor de aanvoer van goederen (scheepsimport) en het is daarom belangrijk dat wij al onze havens aanpakken, moderniseren en zodanig inrichten dat het makkelijker wordt om zaken te doen in Suriname”, zegt de minister.
Hoewel het nog niet geheel duidelijk is waar nieuwe havens precies zullen worden gevestigd, benadrukte minister Nurmohamed dat de ontwikkeling van infrastructuur altijd in nauw verband moet staan met de specifieke behoeften van de industrie.
Minister Nurmohamed belichtte verder ook de belangrijkste infrastructuuraspecten, die bepalend zijn voor de verdere economische groei van het land, toe. “Als het gaat om grote economische ontwikkelingen, is infrastructuur essentieel. Het is van groot belang dat de verbindingen binnen het land, van oost naar west en van noord naar zuid, goed zijn. De toegankelijkheid via water en lucht is eveneens van groot belang voor een gezonde economie”, aldus de bewindsman.
Hij bleef stilstaan bij drie belangrijke aspecten van infrastructuur die essentieel zijn voor de economische vooruitgang. Het eerste is het belang van wegen en verbindingen, waarbij de mogelijkheid om naar alle uithoeken van het land te reizen cruciaal is. De kwaliteit van de hoofdwegen speelt hierbij een sleutelrol. Daarnaast noemde minister Nurmohamed de toegankelijkheid via water, waarbij havens van groot belang zijn voor de aanvoer van goederen (scheepsimport). Verder benadrukte de bewindsman de essentiële rol van luchtvaartinfrastructuur en luchthavens voor de verbindingen met andere landen.
Een ander belangrijk punt dat minister Nurmohamed benoemde, is het effect van klimaatverandering op de infrastructuur van Suriname. “We moeten rekening houden met de gevolgen van klimaatverandering, zoals wateroverlast. Dit heeft invloed op de staat van onze wegen, waardoor aanzienlijke investeringen nodig zijn om deze droog te houden”, verklaarde hij.
De focus van de International Business Conference (IBC 2025) was tevens gericht op de toekomstige ontwikkeling van industriële sectoren in het land. De OW-minister gaf hierbij aan dat er niet alleen op overheidsinvesteringen vertrouwd moet worden. “Privé-investeerders spelen een steeds grotere rol in de ontwikkeling van de infrastructuur. We hebben bijvoorbeeld gezien dat veel particuliere partijen zelf havens hebben gebouwd. Dit is een goed voorbeeld van een public-private partnership, waar de samenwerking tussen de overheid en het bedrijfsleven leidt tot gezamenlijke vooruitgang.”
- LatinFinance kent Suriname prijs toe voor herstructureren s…..
- Gajadien: “VHP komt in het machtscentrum”..
- Armoedegrens met SRD 59 gedaald naar SRD 7.337..
- President: Regering heeft samen met volk uitdagingen doorst…..
- Scholen in Lelydorp krijgen stabiele internetverbinding..
- Zitbanken dijk Coronie vernield en omgeving vervuild..
- ‘Mensen die kritiek hebben op voedelpakketten moeten die ni…..
- Klaaskreek klaar voor viering Tap Yari 2025..
- Bosbedekking Suriname momenteel op 92,6 procent..
- Marcelo, voormalig aanvoerder van Real Madrid en Brazilië, …..
- Adhin: ‘streven naar betere rechterlijke macht heeft niets …..
- TotalEnergies: Eén miljoen veilige werkuren behaald in Gran…..
- Brunswijk: “Verkiezingen moeten goed gepland worden”..
- 73 personen ontvangen MAS-certificaat en -vaarbewijs..
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week…..
- Brunswijk: ‘niks aan de hand bij perceel aanvraag van minis…..
- Vp Brunswijk garandeert tijdige verkiezingen, met of zonder…..
- Het ‘RVI-sprookje’ van Santokhi wordt nog gekker..
- ‘Mogelijke toename inbraken als gevolg van brandstoftekort …..
- Kuldipsingh: ‘Ik ben geen minister die slechts beloftes doe…..
- LVV garandeert watervoorziening padieboeren..