De districtscommissaris (dc) van Marowijne-Zuidwest, Olivia Dominie, uit haar bezorgdheid over de overvolle vuilstortplaats in haar bestuursressort. In gesprek met Suriname suriname gaf ze aan dat de vuilstortplaats al enige tijd vol is en dat er gezocht moet worden naar een oplossing om het vuil te verwerken. Ze noemt het begraven of verbranden van het afval als mogelijke methoden, maar benadrukt dat dit tot nu toe niet is uitgevoerd.
Ook wijst ze erop dat de vuilstortplaats verplaatst moet worden, aangezien deze zich nu net voorbij de kruising in Moengo bij de afslag bevindt. Dominie merkte op dat het Openbaar Groen en Afvalbeheer (OGA) eerder wel vuil had afgestoten, maar dit heeft volgens haar niet geleid tot een duurzame oplossing.
Ondanks eerdere pogingen is de vuilstortplaats snel weer volgelopen. De dc verduidelijkt verder dat het verbranden van het vuil rekening moet houden met de nabije bewoners vanwege de geur. De grote vraag is nu hoe het vuil op lange termijn verwerkt kan worden.
Volgens Dominie werd er in het verleden een krater gegraven waarin het afval werd gestort, maar deze is inmiddels ook vol geraakt. Ze benadrukt dat de OGA op de hoogte is van de situatie. Twee jaar geleden werd er nog vuil afgestoten naar achteren, maar nu vraagt de situatie om een nieuwe aanpak.
Wanneer Inder Gangabisoensingh, directeur van de OGA, wordt gevraagd naar de situatie, zegt hij niet te geloven dat de vuilstortplaats volledig vol is gelopen. Hij vermoedt dat er een achterstand is in de verwerking door de aannemer. Toch geeft hij aan verder te willen onderzoeken wat er precies aan de hand is met de vuilstortplaats in Moengo.
- Ramdin benadrukt vitale functie Amazonegebied..
- Toetreding PRO tot A20/DOE: Het electoraat vraagt bundeling..
- Vier vast wegens diefstal, verduistering, identiteitsfraude…..
- Ambassadeur Enill: Ramdin heeft kennis, ervaring en tools v…..
- VOJ Atjoni stelt studentenraad in voor betere schoolresulta…..
- Richano Santokhi wordt PVP-parlementskandidaat..
- MIDDELMATIG MIDDENBLOK..
- Veel regen en onweersbuien door de dag..
- Meteodienst: Lichte tot matige onweersbuien kustgebied en d…..
- Bronto Somohardjo verwijt minister Landvreugd van machtsmis…..
- Narcoticabrigade voert landelijke controles uit en neemt dr…..
- VES: Dubbel aantal patiënten moest behandeld worden met SRD…..
- Amazone-landen gaan eensgezind standpunt innemen op klimaat…..
- Trump geeft Musk opdracht USAID fors in te krimpen: ‘ongeke…..
- Lygia Orgine Moi-Thuk-Shung – Pinas (84) Amsterdam 30…..
- Frank Herman Faverey (67) Amsterdam 30-1-2025..
- NPS formeel ingeschreven in het openbaar register..
- VVD roept vooral mannen op zich kandidaat te stellen..
- Oplevering hoofdbureau van Politie in 2026..
- Jarige Santokhi lanceert opnieuw boek met verworvenheden..
- Column: Toch lijk uit de kast gevallen…..