De markoesateelt in Suriname krijgt een flinke boost met de start van het Press Passion Stimulus Package-project. Dit initiatief, maandag 3 februari gelanceerd bij de Melkcentrale N.V., voorziet markoesatelers van essentiële materialen zoals 1000 markoesaplantjes per hectare, walabapalen en prikkeldraad. Dit moet de productie stimuleren en de sector versterken.
President Chan Santokhi overhandigde persoonlijk de eerste vier pakketten aan geselecteerde telers. Ook minister Parmanand Sewdien (Landbouw, Veeteelt en Visserij) en de Indiase ambassadeur in Suriname, Subhash Gupta, waren bij de aftrap aanwezig. Minister Sewdien benadrukte de exportpotentie van markoesa: “Als het verwerkt is, staat de hele wereld voor je open.”
Een belangrijk moment was de ondertekening van een samenwerkingsovereenkomst tussen de Melkcentrale Paramaribo, de Coöperatie Passion Movement en lokale markoesatelers. Hiermee wordt een stevige basis gelegd voor de verdere ontwikkeling en export van Surinaamse markoesaproducten.
Met deze steun en samenwerking hoopt de regering de landbouwsector te versterken en nieuwe kansen te creëren voor Surinaamse boeren op de internationale markt.
- Belfort gelooft dat menselijk handelen een rol gespeeld hee…..
- Nieuwe rapportboekjes eindelijk onderweg naar scholen..
- VREEDZAME IRONIE..
- Toyota Vitz gewild doelwit voor dieven, maar ‘nachtmerrie’ …..
- Ochtendbuien en verspreide onweersbuien in de middag..
- 46 mensen laten zich scholen in diplomatie..
- Dertiende overleg Terugname Wederzijdse Onderdanen vruchtba…..
- Bond ABP ROS verwerpt verzoek districtscommissarissen..
- Ook zwaarst gestraften voor Capitoolbestorming weer op vrij…..
- Joan Gloria Mezas (71) Amsterdam 16-1-2025..
- Henna liesete Feller (73) Nederland 19-1-2025..
- Trump beveelt vertrek VS uit Wereldgezondheidsorganisatie..
- Districtscommissaris overhandigt oorkonde aan goudenechtpaa…..
- Meteodienst: Kans op zware onweersbuien met windstoten..
- WAAR IS DE VERONTWAARDIGING?..
- Politieman die bejaarde sloeg buiten functie gesteld..
- President: Er komt een voorlopige dijk bij Weg naar Zee..
- Kuldipsingh over uitjouwen VHP-team: ‘wegjagen is een sterk…..
- Parlementaire en partijpolitieke democratie ter discussie b…..
- Vuilophalers blij met contractverlenging, maar ontevredenhe…..
- NPS in het ongelijk gesteld in rechtszaak tegen OKB..